UNEC-də interaktiv rus dili dərsi
İqtisadiyyat fakültəsində interaktiv metodlara əsaslanan rus dili dərsi bu dəfə teatrda təşkil olunub. Tələbələr S.Vurğun adına Azərbaycan Dövlət Rus Dram Teatrında “Xalam Bundu” tamaşasını izləyiblər. Tamaşadan sonra tələbələr arasında tamaşanın müzakirəsi keçirilib.
“Rus dili” kafedrasının təşkil etdiyi müzakirədə kafedra müdiri, dosent Gülnarə Rzayeva bildirib ki, tələbələrə rus dilinin interaktiv üsulla tədrisinin məqsədi onların xarici dil baryerlərini aradan qaldırmaq və fənnin tədrisinin keyfiyyətinin yüksəldilməsidir. Bu metod tələbələrin rus dilini əyani surətdə öyrənmələrinə səbəb olmaqla yanaşı, onların dünya görüşlərini artırır və müzakirə mədəniyyətlərini inkişaf etdirir.
Tamaşada və müzakirələrdə fakültə dekanı, dosent Asiman Quliyev, “Rus dili” kafedrasının müdiri, dosent Gülnarə Rzayeva və digər müəllimlər iştirak ediblər.

The interactive russian language lesson at UNEC
The russian language  lesson based on the interactive methods in the faculty of “Economics” this time  was organized at the theatre. The students watched the play “Khalam Bundu” at the Azerbaijan State Russain Drama Theatre named after S.Vurghun. The performance was followed by the debate among the students.
In the discussions, organized by the chair of the “Russian language”, the head of the chair, associated professor Gulnara Rzayeva noted that goal of teaching the russian language in the interactive method was to eliminate the barrier in learning foreign language and to improve the qualitty of the teaching subject. This method not only helped the students to learn Russian language evidently, but also enhanced their worldview and developed their discussion culture.
The dean of the faculty, the associated professor Asiman Guliyev, the head of the chair ”Russian language”,  the associated professor Gulnara Rzayeva and other teachers participated in the performance and the discussions.