UNEC-də iqtisadçı tələbələrin Milli Prioritetlərə həsr olunan I Şəbəkələşmə Forumu keçirilib
Fevralın 23-də Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tərəfdaşlığı ilə “Azərbaycan 2030: sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər” – İqtisadçı Tələbələrin I Şəbəkələşmə Forumu keçirilib.
Forumun məqsədi iqtisadiyyat ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrin “Azərbaycan 2030: sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər”lə bağlı maarifləndirilməsi və Milli Prioritetlərin həyata keçirilməsində onların rolunun artırılmasından ibarət olub.
Forumun açılışında çıxış edən UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru dos.Səadət Qəndilova iştirakçıları salamlayaraq, “Azərbaycan 2030: sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər”in gənclər, xüsusilə də iqtisadçı tələbələr arasında təbliğinin vacibliyindən danışıb. O, forum çərçivəsində ilk dəfə olaraq, iqtisadiyyat ixtisası üzrə təhsil alan gənclərin bir araya gəldiyini, panel sessiyalarda müəllim və tələbələr tərəfindən Milli Prioritetlərin bütün istiqamətlərini əhatə edən müzakirələrin aparılacağını bildirib.
İqtisadçı Tələbələrə Dəstək İB-nin sədri, forumun moderatoru Səməd Rzazadə aparılan müzakirələrdə milli prioritetlər barədə gənclərin məlumatlandırılacağını, onların bu istiqamətdə təkliflər və təşəbbüslərinin aidiyyəti qurumlara təqdim olunacağını bildirib. Eyni zamanda tələbələrdən ibarət yaradılmış işçi qrupunun üzvləri ilə bir sıra dövlət qurumlarının rəsmiləri arasında görüşlərin keçirilməsinin və müzakirələrin aparılmasının nəzərdə tutulduğunu bildirib.
Sonra Azərbaycan İqtisadçılar İttifaqının sədr müavini, UNEC-in dosenti Elşad Səmədzadə,“İqtisadiyyat” kafedrasının müəllimi Aslan Əzimzadə və UNEC Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Jalə Teymurlu mövzu ilə bağlı çıxışlar ediblər.
Forum rəqabətli insan kapitalı və müasir innovasiyalar məkanı, təmiz ətraf mühit və yaşıl artım ölkəsi mövzularına həsr olunan panel sessiyalarla davam edib.

The 1st Networking Forum of economist students dedicated to National Priorities is held at UNEC
On February 23, “Azerbaijan 2030: National Priorities for socio-economic development” – I Networking Forum of Economist Students was held with the financial support of the Youth Fund of the Republic of Azerbaijan, the organization of the “Support to Economist Students” Public Union and the partnership of the Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The purpose of the forum was to educate students in economics on “Azerbaijan 2030: National Priorities for socio-economic development” and increase their role in the implementation of National Priorities.
Speaking at the opening of the forum, the vice-rector of UNEC  for student affairs, associate professor Saadat Gandilova, welcomed the participants and spoke about the importance of promoting “Azerbaijan 2030: National Priorities for Socio-economic Development” among young people, especially student economists. He said that for the first time within the framework of the forum, young people studying economics have come together, and in the panel sessions teachers and students will hold discussions covering all directions of National Priorities.
Samad Rzazadeh, chairman of the «Support to Economist Students» Public Association, and moderator of the forum, said that the youth will be informed about the national priorities in the discussions, and their proposals and initiatives in this direction will be presented to the relevant institutions. At the same time, he said that it is planned to hold meetings and conduct discussions between the members of the working group made up of students and the officials of several state institutions.
Then the vice-chairman of the Union of Azerbaijan Economists, associate professor of UNEC Elshad Samadzade, teacher of the Department of «Economics» Aslan Azimzade, and chairman of UNEC Student Youth Organization Jala Teymurlu made speeches on the topic.
The forum continued with panel sessions devoted to the topics of competitive human capital and modern innovation space, clean environment, and green growth country.