UNEC-də seminar: “Horizon 2020”
İyunun 6-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Avropa Birliyi Horizon 2020 proqramı 2016-2017-ci ilin Sosial-İqtisadi layihələrinə baxış” mövzusunda seminar keçirilib. Seminar UNEC ilə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) birgə təşəbbüsü ilə təşkil edilib. Seminarda “Horizon 2020” proqramının istiqamətlərinə uyğun olaraq, 8 tanınmış ekspert və “Horizon 2020” proqramın milli təmsilçiləri iştirak ediblər.
UNEC-in Texnologiya Transfer Mərkəzinin direktoru Aydın Hüseynov “Horizon-2020 Sosial-İqtisadi və Humanitar Elmlər  Proqramlarında (SSH) tədqiqatçıların iştirak imkanları” adlı təqdimatla çıxış edib. Məlumatlandırmadan sonra seminar 6 panel üzrə müzakirələrlə davam edib.
Müzakirələrdə əsasən elm, informasiya və kommunikasiya texnologiyaları, ərzaq təhlükəsizliyi, davamlı kənd və meşə təsərrüfatı, təmiz və səmərəli energetika, inkluziv, innovativ və reflektiv cəmiyyətlər, ətraf mühit, nəqliyyat mövzularına toxunulub.

A workshop held at UNEC: “Horizon 2020”
A workshop on “A Glance to Socio- economic Projects of 2016/2017 the European Union Horizon 2020 Program” has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on June 6. The seminar was organized with the initiative of UNEC and Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS). The seminar was attended by 8 well- known experts and the national representatives of the program “Horizon 2020” in accordance with the directions of the Program “Horizon 2020”.
The Director of Technology Transfer Center of UNEC Aydin Huseynov made a presentation on “Researchers’ participation opportunities in the Socio-economic and Humanitarian Programs of Horizon 2020”. The seminar went on with discussions on 6 panels after the reporting.
In general issues of science, information and communication technologies, food security, sustainable agriculture and forestry, clean and efficient energy, inclusive and reflective societies, environment and transportation were mentioned during the discussions.