06 SENTYABR 2019 | VIEWS:
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov kursu uğurla bitirən məzunlarla goruşüb. Tədrisin təşkilində və keyfiyyətinin artırılmasında tyutorların vacib rol oynadıqlarını bildirən rektor, distant təhsil formasının əhəmiyyətindən söz açaraq, bildirib ki, proqramın əsas məqsədi Azərbaycan Respublikasının təhsil qanunvericiliyinin və Bolonya prosesinin tələblərini dərindən bilən, tədris prosesinin hər mərhələsində tələbələrə peşəkar xidmət göstərə biləcək akademik məsləhətçilərin hazırlanması və UNEC-də tyutor bazasının formalaşdırılmasıdır.
Rektor distant təhsili gələcəyin kütləvi ali təhsil forması kimi gördüyünü vurğulayıb. Müasir tələblərə cavab verən, yüksək maddi-texniki bazaya malik olan UNEC Eksterndə müxtəlif istiqamətlər üzrə distant təhsilin davam etdiriləcəyini bildirib.
Proqramı uğurla başa vuran məzunlar 3 aylıq tədris müddətində təcrübəli ekspertlər tərəfindən tyutorluq sahəsində nəzəri biliklərlə yanaşı, praktiki təcrübə də qazandıqlarını bildiriblər. Proqrama UNEC-lə yanaşı, digər ali təhsil müəssisələrindən də qatılan əməkdaşlar UNEC Eksternin imkanlarını yüksək qiymətləndirərək burada əldə etdikləri bilik və bacarıqların gələcək fəaliyyətlərində mühüm rol oynayacağını qeyd ediblər.
Sonda rektor, professor Ədalət Muradov proqramı müvəffəqiyyətlə başa vuran məzunlara sertifikatları təqdim edib.

Innovation at UNEC: “Tutor Preparation” in Distant Form
Professor Adalat Muradov, Rector of UNEC, met with graduates who successfully completed the course. Stating that the tutors play an important role in the organization and   improvement of quality of education and speaking about the importance of distance education form,   said that the main goal of the program is to provide academic advisors who know the requirements of the education legislation of the Republic of Azerbaijan and the Bologna process, who can provide professional services to students at every stage of the educational process and formation of   a tutor base at UNEC.
The rector emphasized that he saw distant education   as a form of mass higher education of the future. He said that UNEC Extern, which had a high material-technical base, met modern requirements, would continue distant education in various fields.
Graduates who had   successfully completed the program said   that during their 3-month training   period ,  along with theoretical knowledge they had also gained practical knowledge by experienced experts.  Co-workers from other universities, along with UNEC, highly appreciated the capabilities of UNEC Extern and noted that the knowledge and skills they had acquired here would play an important role in their future activities.
At the end, rector, Professor Adalat Muradov presented certificates to graduates who had successfully completed the program.