UNEC əməkdaşı Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin VI Forumunda çıxış edib
20151031_105933Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq münasibətlər kafedrasının baş müəllimi Anar Eyyubov Moskvada keçirilən Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) VI Forumunda iştirak edib.
“RAGB: gənclərin layiqli gələcəyi naminə” mövzusuna həsr olunan forumda Anar Eyyubov  “Gəncliyin karyera inkişafı, sahibkarlıq və uğura aparan yollar” adlı bölmədə məruzə ilə çıxış edib. Məruzədə UNEC-də gənclərin karyera inkişafı üçün yaradılan çoxsaylı imkanlardan bəhs edilib. Karyera mərkəzi, İnnovativ biznes inkubatoru, praktiki laboratoriyaların fəaliyyəti haqqında məlumat verilib, universitetdə nəzəriyyə ilə praktikanın vəhdətinin yaradıldığı, universitet rəhbərliyinin bu istiqamətdə strateji məqsəd və planları barədə danışılıb.
Rusiyada yaşayan azərbaycanlı tələbə və gənclər UNEC-in təcrübəsinə xüsusi maraq göstəriblər. Təmsil etdikləri ali təhsil müəssisələri ilə UNEC-in əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə ediblər.
Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) prezidenti Rüfət Məmmədov ümumi yekun iclasda UNEC-in əməkdaşına məruzəyə görə təşəkkürünü bildirib.

Сотрудник UNEC выступил на VI Форуме Азербайджанского молодежного объединения России (АМОР)
Старший преподаватель кафедры «Международные отношения» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Анар Эюбов принял участие в проходящем в Москве VI Форуме Азербайджанского молодежного объединения России (АМОР).
На форуме, посвященном теме «АМОР: Ради достойного будущего молодёжи», выступил с докладом в секции «Карьерное развитие молодежи, предпринимательство и пути, ведущие к успеху». В докладе говорилось о больших возможностях, созданных в  UNEC для карьерного развития молодежи. Была предоставлена информация о деятельности Центра карьеры, Инновационного бизнес инкубатора и практических лабораторий, также говорилось о стратегических целях и планах руководства университета, в направлении объединения  теории и практики.
Особый интерес к опыту UNEC проявили студенты-азербайджанцы и молодые люди, проживающие в России.  Они обсудили перспективы сотрудничества своих учебных заведений с UNEC.
Президент Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) Руфат Мамедов  на общем итоговом заседании выразил свою благодарность сотруднику UNEC, за содержательный доклад.