UNEC əməkdaşı Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin VI Forumunda çıxış edib
20151031_105933Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq münasibətlər kafedrasının baş müəllimi Anar Eyyubov Moskvada keçirilən Rusiyanın Azərbaycanlı Gənclər Birliyinin (RAGB) VI Forumunda iştirak edib.
“RAGB: gənclərin layiqli gələcəyi naminə” mövzusuna həsr olunan forumda Anar Eyyubov  “Gəncliyin karyera inkişafı, sahibkarlıq və uğura aparan yollar” adlı bölmədə məruzə ilə çıxış edib. Məruzədə UNEC-də gənclərin karyera inkişafı üçün yaradılan çoxsaylı imkanlardan bəhs edilib. Karyera mərkəzi, İnnovativ biznes inkubatoru, praktiki laboratoriyaların fəaliyyəti haqqında məlumat verilib, universitetdə nəzəriyyə ilə praktikanın vəhdətinin yaradıldığı, universitet rəhbərliyinin bu istiqamətdə strateji məqsəd və planları barədə danışılıb.
Rusiyada yaşayan azərbaycanlı tələbə və gənclər UNEC-in təcrübəsinə xüsusi maraq göstəriblər. Təmsil etdikləri ali təhsil müəssisələri ilə UNEC-in əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə ediblər.
Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) prezidenti Rüfət Məmmədov ümumi yekun iclasda UNEC-in əməkdaşına məruzəyə görə təşəkkürünü bildirib.

UNEC’s Employee made a speech in the VI Forum of Azerbaijani Youths’ Organizations
A senior teaching staff member of the Department International Relations of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Anar Eyyubov participated in the VI Forum of the Azerbaijani Youths’ Organizations of Russia held in Moscow.
Anar Eyyubov made a report on “Youth Career Development, Entrepreneurship and Pathways leading to Success” in the forum dedicated AYOR: A Decent Future for Young People”. Numerous opportunities created for the career development of youth at UNEC were spoken in the report. Information about the activities of the Career Center, Innovative Business Incubator and practical laboratories were delivered; the establishment of the unity of theory and practice at the university and the university administration’s goals and plans in this direction were also spoken about.
Azerbaijani youth and students showed a particular interest to UNEC’s experience. They discussed the cooperation perspectives of the higher education institutions they represent with UNEC.
The President of the Fund for Promotion of Export and Investment in Azerbaijan Rufat Mammadov expressed the gratitude to UNEC’s employee during the final session.