“UNEC I Tələbə İdman Oyunları” keçiriləcək
Student gamesAzərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “UNEC I Tələbə İdman Oyunları” keçiriləcək. Universitetin “İqtisadçı Gənclər Akademiyası”nın təşəbbüsü ilə təşkil edilən oyunlar UNEC-in 85 illiyinə həsr olunacaq.
11 idman növü üzrə 700-dən çox idmançı tələbəmizin yarışa qatılması nəzərdə tutulub. Oyunlara minə yaxın könüllü cəlb olunacaq. Məqsəd yarışların uğurlu gedişatını təmin etməkdir.
“UNEC I Tələbə İdman Oyunları”nın açılış mərasimi dekabrın 14-də, bağlanış mərasimi isə dekabr 24-də baş tutacaq.

В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) Будут проводиться «I Студенческие спортивные игры UNEC» Эти игры, организуемые по инициативе «Академии молодых экономистов» университета, будут посвящены 85-летию университета.
Планируется участие свыше 700 студентов-спортсменов по 11 видам спорта. К играм будет привлечено около тысячи добровольцев. Цель – обеспечить успешное прохождение соревнований.
Церемония открытия I Студенческих спортивных игр UNEC состоится 14-го декабря, а церемония закрытия – 24.