UNEC-in fiziki məhdudiyyətli tələbələri yay düşərgəsində olub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) bir qrup fiziki məhdudiyyətli tələbəsi Şüvəlan qəsəbəsindəki yay istirahət düşərgəsində olub.
Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən təşkil olunan düşərgənin əsas məqsədi iştirakçıların sağlamlıq, reabilitasiya, istirahət və sosial inteqrasiyasına dəstək verməkdir.
Tələbələr düşərgədə müxtəlif təlimlərdə, intellektual və əyləncəli oyunlarda iştirak ediblər. UNEC tələbələrindən Orxan Adıgözəl, Fərid Əsədov, Eltac Zeynalov və Coşgun Məmmədli düşərgənin fəaliyyətində xüsusi aktivlik göstəriblər.
Qeyd edək ki, UNEC-in nəzdində fəaliyyət göstərən Əlilliyi olan Tələbələr üçün Mərkəz (CSD) bu kateqoriyadan olan tələbələrin cəmiyyət həyatına tam inteqrasiya olunması istiqamətində ardıcıl tədbirlər həyata keçirir. Eləcə də  tələbələrin asudə vaxtını səmərəli təşkil edərək, onların istirahət imkanlarını təmin edir.

Студенты UNEC с физическими ограничениями побывали в летнем лагере
Группа студентов Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) с физическими ограничениями побывала в летнем лагере отдыха в поселке Шувеляны.
Основная цель организованного Министерством молодежи и спорта Азербайджанской Республики лагеря оказание поддержки участникам в здоровье, реабилитации, отдыхе и социальной интеграции.
В лагере студенты приняли участие в различных семинарах, интеллектуальных и развлекательных играх. Студенты UNEC Орхан Адыгёзал, Фарид Асадов, Эльтадж Зейналов и Джошгун Маммедли проявили особую активность в деятельности лагеря.
Следует отметить, что Центр для студентов с физическими ограничениями, действующий при UNEC, осуществляет последовательные мероприятия в направлении полной интеграции студентов такой категории. Также эффективно организовав досуги студентов, обеспечивает им возможности отдыха.