UNEC-in fiziki məhdudiyyətli tələbələri yay düşərgəsində olub
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) bir qrup fiziki məhdudiyyətli tələbəsi Şüvəlan qəsəbəsindəki yay istirahət düşərgəsində olub.
Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən təşkil olunan düşərgənin əsas məqsədi iştirakçıların sağlamlıq, reabilitasiya, istirahət və sosial inteqrasiyasına dəstək verməkdir.
Tələbələr düşərgədə müxtəlif təlimlərdə, intellektual və əyləncəli oyunlarda iştirak ediblər. UNEC tələbələrindən Orxan Adıgözəl, Fərid Əsədov, Eltac Zeynalov və Coşgun Məmmədli düşərgənin fəaliyyətində xüsusi aktivlik göstəriblər.
Qeyd edək ki, UNEC-in nəzdində fəaliyyət göstərən Əlilliyi olan Tələbələr üçün Mərkəz (CSD) bu kateqoriyadan olan tələbələrin cəmiyyət həyatına tam inteqrasiya olunması istiqamətində ardıcıl tədbirlər həyata keçirir. Eləcə də  tələbələrin asudə vaxtını səmərəli təşkil edərək, onların istirahət imkanlarını təmin edir.

07 SEPTEMBER 2016 | VIEWS:
A group of physically impaired students of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) visited summer camp situated in Shuvelan settlement.
The camp organized by the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan is focused on supporting participants’ health, rehabilitation, recreation and social integration.
Students attended different trainings, intellectual and entertaining games at the camp. Orkhan Adigozel, Farid Asadov, Eltaj Zeynalov and Joshgun Mammadli of UNEC students were especially active participants of the camp.
Note that the Center for Students with Disabilities performed under UNEC implements a series of events in the direction of full integration of physically impaired students to social life. In addition, it ensures students’ recreation opportunities organizing their spare time efficiently.