UNEC-in gənc müəllimlərinin uğuru
UNEC-in gənc müəllimləri Əhliman Abbasovla Təhmasib Əlizadənin elmi məqaləsi nüfuzlu dünya alimlərinin elmi nəşrlərinin cəmləşdiyi “Thomson Reuters” bazasına daxil edilib.
UNEC-in “Beynəlxalq iqtisadiyyat” kafedrasının müəllimləri Ə.Abbasov və T.Əlizadə Small and Medium-Sized Enterprises as an influential factor towards the Economic Growth of countries with transition economies (“Kiçik və Orta Müəssisələr keçid iqtisadiyyatlı ölkələrin iqtisadi artımında təsiredici faktor kimi”) elmi məqaləsini Serbiyanın Belqrad şəhərində John Naisbitt Universitetində təşkil edilən “XIII İqtisadi və Sosial İnkişaf” konfransında təqdim etmişdilər.
“Thomson Reuters” ali təhsil müəssisələrinin qlobal elmi bazası – “Web of Science” platformasıdır. “Web of Science”də elmin bütün sahələri üzrə araşdırma aparan nüfuzlu alimlərin əldə etdiyi nəticələr, onların çıxardığı qərarlar toplanılır.

Успех молодых преподавателей UNEC
Научная статья молодых преподавателей UNEC Ахлимана Аббасова и Тахмасиба Ализаде включена в базу “Thomson Reuters”, в которой собраны научные издания авторитетных ученых мира.
Преподаватели кафедры Международная экономика» А.Аббасов и Т.Ализаде представили статью “Small and Medium-Sized Enterprises as an influential factor towards the Economic Growth of countries with transition economies” («Малые и средние предприятия как фактор влияния в экономическом росте стран с переходной экономикой») на XIII конференции «Экономического и социального развития», которая была организована в университете Сербии Джон Наисбитт в городе Белграде.
“Web of Science” является платформой глобальной научной базы высших учебных заведений “Thomson Reuters” . В “Web of Science” собраны все результаты, полученные авторитетными учеными, ведущими исследования во всех сферах науки, вынесенные ими решения.