UNEC-in gənc müəllimlərinin uğuru
UNEC-in gənc müəllimləri Əhliman Abbasovla Təhmasib Əlizadənin elmi məqaləsi nüfuzlu dünya alimlərinin elmi nəşrlərinin cəmləşdiyi “Thomson Reuters” bazasına daxil edilib.
UNEC-in “Beynəlxalq iqtisadiyyat” kafedrasının müəllimləri Ə.Abbasov və T.Əlizadə Small and Medium-Sized Enterprises as an influential factor towards the Economic Growth of countries with transition economies (“Kiçik və Orta Müəssisələr keçid iqtisadiyyatlı ölkələrin iqtisadi artımında təsiredici faktor kimi”) elmi məqaləsini Serbiyanın Belqrad şəhərində John Naisbitt Universitetində təşkil edilən “XIII İqtisadi və Sosial İnkişaf” konfransında təqdim etmişdilər.
“Thomson Reuters” ali təhsil müəssisələrinin qlobal elmi bazası – “Web of Science” platformasıdır. “Web of Science”də elmin bütün sahələri üzrə araşdırma aparan nüfuzlu alimlərin əldə etdiyi nəticələr, onların çıxardığı qərarlar toplanılır.

Success by UNEC’s Young Teachers
Young teachers of UNEC Ahliman Abbasov and Tahmasib Alizade’s scientific article has been included in the database of the collection of the world scholars’ scientific articles- “Thomson Reuters”.
The instructors of UNEC Department of “International Economics” A.Abbasov and T.Alizade reported their scientific article on “Small and Medium Sized Enterprises as an Influential Factor towards the Economic Growth of Countries with Transition Economies” within the Conference of “XIII Economic and Social Development” held at the John Naisbitt University in Belgrade.
“Thomson Reuters” is a global scientific database of higher education institutions – “Web of Science” Platform. “Web of Science” is a collection of the results achieved by the influential scholars in all areas of the science and decisions made by them.