UNEC-in ISO 9001:2008 Keyfiyyəti İdarəetmə Sistemi beynəlxalq sertifikatının müddəti uzadılıb
Türk Standartları İnstitutunun auditorlarının Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Keyfiyyəti İdarəetmə Sisteminin auditi başa çatıb.
ISO 9001:2008 KİS layihəsi çərçivəsində 2012-2015-ci illəri əhatə edən audit prosesi üç gün davam edib. Bu müddətdə ISO standartlarına uyğun olaraq UNEC-də keyfiyyəti idarəetmə sisteminin təkmilləşdirilməsi, bütün struktur bölmələri, mərkəzləri, fakültələri və kafedraları üzrə keyfiyyəti idarəetmə sisteminin icra sənədlərinin auditi həyata keçirilib. Auditin son günü universitet rəhbərliyi və əməkdaşlarının iştirakı ilə keçirilən yekun iclasda, auditin nəticələrinə dair qərar verilib.
Qərara əsasən UNEC-in bakalavr, magistr və doktorantura pillələri üzrə ISO 9001:2008 Keyfiyyəti İdarəetmə Sistemi beynəlxalq sertifikatının standartlara uyğun olduğu təsdiqlənib və üç il müddətinə uzadılıb.

Internal Audit of ISO 9001:2008 “Quality Management System” starts at ASUE
The internal audit on structural units is being held at Azerbaijan State University of Economics by the working group consisting of the auditors in relation with enforcement of the international standards of ISO 9001:2008 “Quality Management System”. Normative documents and methodological facilities required for the provisions of the audit were prepared and the notification related with the execution of the audit was sent to bodies.
The internal audit will be conducted until March 31. In the end the university administration will be presented the final report of the observed information.
Note: The Institute of Turkic Standards situated in Ankara, the capital of the Republic of Turkey will conduct an audit in connection with the execution of TSEN ISO 9001:2008 “Quality Management Standards” in May-June of the current year, according to the letter received from the organization.