“UNEC istedadları”: idmançı və musiqiçi
Zəka 2000-ci il avqust ayının 9-da Şəmkir rayonunun Zəyəm qəsəbəsində anadan olub. Orta məktəbdə təhsil aldığı dövrdə tədbirlərdə həm təşkilatçı, həm də iştirakçı qismində fəallığı ilə seçilib.
Kiçik yaşlarından idmanın “Shotokan Karate Do” növü ilə uzun müddət məşğul olub. Şəhər, bölgə və respublika üzrə təşkil edilmiş müxtəlif seminar, turnir və yarışlarda iştirak edərək, uğurlar qazanıb. Zəka idmanla yanaşı, incəsənətə olan marağı sayəsində Şəki şəhər 1 saylı uşaq incəsənət məktəbində skripka üzrə də təhsil alıb. Bu sahədə də çoxsaylı uğurlar qazanan Zəka respublika səviyyəli konsertlərdə çıxış edib.
Abituriyent olduğu dövrdə gitara ifa etməyə başlayan Zəka, daha sonra həvəskar kimi mahnı oxuyub və tamaşalarda kiçik rollar alıb. Bununla belə, dərslərində göstərdiyi fəallıq nəticəsində 2017-ci ildə 554 bal toplayaraq UNEC-ə qəbul olub. O, UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvüdür. Mərkəzdə təşkil olunan tədbirlərdə aktyor və ifaçı kimi iştirak edir.
Zəka bakalavr pilləsini başa vurduqdan sonra magistr olmağı planlaşdırır və gələcəkdə öz ixtisası üzrə çalışmağı arzulayır. Eyni zamanda da musiqi ilə məşğul olmağı və bacarıqlarını inkişaf etdirməyi düşünür.

«Таланты UNEC»: спортсмен и музыкант
Зака родился 9 августа 2000 года в поселке Заям Шамкирскоо района. Во время учебы в средней школе отличился как активный организатор и участник мероприятий.
С детских лет занимался таким видом спорта  как “Shotokan Karate Do”. Участвовал в различных городских, районных и республиканских семинарах, турнирах и соревнованиях,  и добивался успехов. Наряду со спортом Зека увлекался также искусством, учился игре на скрипке в № 1 детской школе искусств города Шеки. Добившись больших успехов и в этой сфере, Зака участвовал в республиканских концертах.
Когда был абитуриентом, Зака начал исполнять на гитаре, позже в качестве любителя исполнял песни и получал небольшие роли в спектаклях. Вместе с тем проявив активность в учебе,  в 2017 году поступил в UNEC, набрав 554 балла.  Он является членом Творческого центра UNEC.  Участвует в качестве актера и исполнителя в мероприятиях, организованных в центре.
Завершив ступень бакалавра, Зака планирует стать магистром и желает в будущем работать по своей специальности. В то же время думает заниматься музыкой и развивать свои способности.