UNEC-in “İqtisadi nəzəriyyə” kafedrasının müdiri, professor Əlican Babayev III Sankt-Peterburq Beynəlxalq konqresində iştirak edib.
S.Y.Vitt adına Yeni Sənaye İnkişafı İnstitutunun Rusiya Elmlər Akademiyası və  Rusiya Azad İqtisadçılar Cəmiyyəti ilə birgə təşkil etdiyi konqres Dj.K.Helbretin “Yeni sənaye cəmiyyəti” adlı kitabının çapının 50 illiyi ilə əlaqədar “Rusiyanın Forsaytı. Yeni sənaye cəmiyyəti. Yenilənmə” mövzusuna həsr olunub.
Ə.Babayev konqresin “Yeni sənaye cəmiyyəti: Rusiya və dünya konteksti” adlı I plenar konfransda “Vahid milli təkrar istehsal prosesi kompleksində maddi istehsalın və sosial sferanın qarşılıqlı əlaqəsi” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Konqresin işində Rusiya və xarici ölkə alimlərinin, eləcə də ABŞ, Azərbaycan, Avstriya, Almaniya, Böyük Britaniya, Fransa, Yunanıstan, Estoniya,  Çin, Qazaxıstan iqtisadçıları və ekspertlərin təmsil olunduğu 300-dən artıq nümayəndə iştirak edib.
Səfər çərçivəsində professor Ə.Babayev M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetində təşkil edilən beynəlxalq elmi konfransa da qatılıb. “Müasir Rusiya iqtisadiyyatı: Staqnasiyadan çıxışın Keynsçi variantı” mövzusuna həsr olunan beynəlxalq konfransda UNEC professoru “İqtisadiyyatın innovasiyalı inkişafının təmin edilməsində müasir dövlətin rolunun xususiyyətləri” mövzusunda çıxış edib.
Konfransda Rusiya, Azərbaycan, Belarus, Yunanıstan, Çin və  Qazaxıstanın iqtisadçı-alimləri çıxış ediblər.
UNEC professoru V Moskva Beynəlxalq İqtisadi Forumunda da iştirak edib. Rusiya və digər ölkələrin iqtisadi siyasətlərinin inkişafına istiqamətlənmiş strateji qərarların və antiböhran proqramların işlənib hazırlanması üzrə beynəlxalq ekspertlərin məkanı olan forum “Dünya tarixində dönuş. Rusiyanin yeni strategiyasi” mövzusunda olub. Forumun  2 saylı konfransında Ə.Babayev “Müasir iqtisadiyyatda maddi istehsal və xidmət sferası” mövzusu ilə çıxış edib.
ABŞ, Azərbaycan, Avstriya, Almaniya, Böyük Britaniya, Kuba, Polşa, Yaponiya, İtaliya, Fransa, Yunanıstan, Çin, Qazaxıstanın, eləcə də beynəlxalq maliyyə təşkilatlarının və başqa ölkələrin alimlərini əhatə edən forumda 500-dən artıq  nümayəndə iştirak edib.

UNEC Professor attended the International Conferences
The Congress jointly organized by the Russian Academy of Sciences of the New Industrial Development Institute named after S.Y.Vitt and the Russian Society of Independent Economists was on “Russian Forsight. New Industrial Society. Renewals.” In connection with the 5oth Anniversary of the book “New Industrial Society” written by Dj. K. Helbert.
A.Babayev made a speech on “Mutual Interaction of Material Production and Social Sphere in the Complex of United National Recycling Process” within I plenary session on “New Industrial Sociaty: Russia and World Context”.
More than 300 delegation from Russia and foreign countries, including the US, Azerbaijan, Austria, Germany, Great Britain, France, Greece, Estonia, China and Kazakhstan represented by the economists and experts attended the congress.
A.Babayev participated in an international conference organized by the Moscow State University named after M.V.Lomonosov within the trip. UNEC Professor made a speech on “Characteristics of the Role of Modern State in ensuring Innovative Development of Economy” within the international conference on “Modern Russian Economy: Keynesian variant of the Exit from Stagnation”.
Economist experts from Russia, Azerbaijan, Belarus, Greece, China and Khazakhstan participated in the conference.
UNEC Professor also attended a V Moscow International Economic Forum. The forum directed to the development of economic policies of Russia and other countries and became a venue for the development of anti-crisis programs by the international experts was on “Crucial of the World History. The new Strategy of Russia”. A.Babayev made a speech on “Material Manufacturing and Service Field in Modern Economy” within the 2 conference of the Forum.
More than 500 representatives covering the scholars from the US, Azerbaijan, Austria, Germany, Great Britain, Cuba, Poland, Japan, Italy, France, Greece, China and Kazakhstan and the international financial organizations participated in the forum.