UNEC Siegen Universiteti ilə birgə yaz məktəbinə start verib – “Biznesin əsasları”
UNEC-də “EE-KEY-AZ Sahibkarlıq təhsili: Azərbaycanda iş yerlərinin yaradılması və məşğulluğun əsas amili kimi” layihəsi çərçivəsində təşkil olunan Yaz Məktəbininə start verilib. Dörd gün davam edən Yaz Məktəbi “Sahibkarlıq və kiçik və orta müəssisələr: Biznesin əsasları” mövzusunda olacaq.
Yaz Məktəbinin açılışında UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr departamentinin rəhbəri Anar Kazımov müsabiqədən uğurla keçən tələbələri təbrik edərək, onlara uğurlar arzulayıb. Bildirib ki, UNEC-in 12 və Siegen Universitetinin 10 magistrinin qatıldığı Yaz Məktəbinə Siegen Universitetinin professoru Petra Muqun (Petra Moog) rəhbərlik edəcək. Azərbaycanın biznes qurumlarının rəhbər və mütəxəssisləri iştirakçılarla öz təcrübələrini bölüşəcək, ölkə iqtisadiyyatındakı son tendensiyalar haqqında mühazirələr oxuyacaqlar. Yaz məktəbi ərzində iştirakçıları ölkənin istehsal müəssisələrinin fəaliyyəti ilə tanış etmək məqsədilə ekskursiyalar təşkil olunacaq.
Sonda magistrlər hazırladıqları biznes planların nəticələrinə əsasən qiymətləndiriləcəklər və kreditlər əldə edəcəklər.
Qeyd: UNEC ilə Almaniyanın Siegen Universiteti ilə birgə hazırladığı “EE-KEY-AZ Sahibkarlıq təhsili: Azərbaycanda iş yerlərinin yaradılması və məşğulluğun əsas amili kimi” (“Project EE-KEY-AZ: Entrepreneurship Education: A Key to Job Creation and Employability in Azerbaijan”) layihəsi DAAD tərəfindən maliyyələşdirilməsi üçün qəbul olunub. Layihənin 4 il ərzində həyata keçirilməsi və bir neçə istiqamətlər üzrə fəaliyyət planı nəzərdə tutulub. Yaz məktəbi aprelin 17-dən 21-dək keçiriləcək.

UNEC совместно с Зигенским университетом дает старт весенней школе – «Основы бизнеса»
В UNEC в рамках проекта “EE-KEY-AZ Предпринимательское образование: Создание рабочих мест в Азербайджане и как основной фактор занятости» дается старт Весенней школе. Четырехдневная Весенняя школа состоится на тему «Предпринимательство и малые и средние предприятия: Основы бизнеса».
На церемонии открытия Весенней школы руководитель Департамента международных отношений UNEC Анар Казымов поздравив студентов, успешно прошедших конкурс, пожелал им успехов. Он отметил, что руководить Весенней школой, в котором будут участвовать 12 студентов UNEC и 10 магистров Зигенского университета, будет профессор Зигенского университета Петра Муг (Petra Moog). Руководители и специалисты структуры бизнеса Азербайджана поделятся своим опытом с участниками, прочитают лекции о последних тенденциях экономики страны. С целью ознакомления участников с производственными предприятиями страны в течение весенней школы будут организованы экскурсии.
В конце магистры на основе результатов разработанных планов бизнеса будут оценены и получат дипломы.
Примечание: Проект, разработанный UNEC совместно с Зигенским университетом Германии “EE-KEY-AZ Предпринимательское образование: Создание рабочих мест в Азербайджане и как основной фактор занятости» (“Project EE-KEY-AZ: Entrepreneurship Education: A Key to Job Creation and Employability in Azerbaijan”), принят для финансирования DAAD. Предусматривается осуществление плана проекта в течение 4 лет и деятельность в нескольких направлениях. Весенняя школа состоится с 17 по 21 апреля.