UNEC tələbələri Azercell təqaüdünü qazanıb
Ölkənin lider mobil rabitə təminatçısı Azercell Telekom-un 2017-ci il üçün elan etdiyi Tələbə Təqaüdü proqramının qalibləri bəlli olub. 1200-dən çox tələbənin müraciət etdiyi proqramda 25 nəfər Azercell təqaüdü qazanıb. Onların arasında UNEC-in SABAH qruplarının III kurs tələbələri Ramal Verdiyev, İlkin Sultanov, Ramil Kərəmli, IV kurs tələbələri Elnarə Məmmədzadə, Mayıl Məmmədli və Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin IV kurs tələbəsi Nicat Behbudov da var.
Azercell Təqaüd Proqramı sentyabrın 15-də elan olunub. Öz sahəsində peşəkar olmaq, gələcək karyerası üçün təməl yaratmaq istəyən gənclər Təqaüd Proqramına müraciət etmək imkanı əldə etmişlər. Proqramın məqsədi müvəffəqiyyətlə təhsil alan və fərqlənməyi bacaran tələbələrə xüsusi qayğı nümayiş etdirmək, yüksək potensiala malik gənclərin peşəkar kimi formalaşmasına dəstək olmaqdır. Proqrama qəbul edilən istedadlı tələbələr cari təhsil müddətinin sonuna qədər Azercell şirkəti tərəfindən müəyyənləşdirilmiş təqaüdü alacaqlar. Bununla yanaşı, bu tələbələrin karyera baxımından inkişafı üçün də şərait yaradılacaq. Belə ki, onlar telekommunikasiya sahəsi haqqında biliklərini artırmaq, şirkətin korporativ tədbirlətində və sosial fəaliyyətində iştirak etmək, müxtəlif təlimlərə qatılmaq və şirkətdə təcrübə keçmək imkanını əldə edəcəklər.
Azercell şirkəti Tələbə Təqaüd Proqramını 2008-ci ildən etibarən hər tədris ilində təqdim edir. Bu vaxtadək Azərbaycanın müxtəlif universitetlərində təhsil alan 150-dən çox tələbə şirkətin fəxri təqaüdçüsü adına layiq görülüb.

Студенты UNEC получили стипендию Azercell
Стали известны победители Программы студенческой стипендии, объявленной для 2017 года компанией Azercell Telekom,  которая является лидирующим оператором мобильной связи  страны. В программе, в которую обратились более 1200 студентов, 25 получили стипендию Azercell.  Среди них студенты III курса групп SABAH UNEC Рамал Вердиев, Илькин Султанов, Рамиль Керимли, студенты IV курса Эльнара Мамедзаде, Майыл Мамедли и студент  IV курса Международной школы экономики Ниджат Бехбудов.
Стипендиальная программа Azercell объявлена 15 сентября. Молодежь, желающая стать специалистом в своей сфере, создать основу для  будущей карьеры получила возможность обращения в Стипендиальную программу.  Целью программы является проявление особой заботы успешно обучающимся и способным отличиться студентам, поддержка молодежи с высоким потенциалом в формировании как профессионального специалиста. Принятые в программу талантливые студенты до конца текущего срока обучения смогут получать определенную стипендию компании.  Наряду  с этим студентам  будет создана возможность для развития карьеры. Так, они получат возможность повышать знания в сфере телекоммуникации, принимать участие в корпоративных мероприятиях и социальной деятельности компании, в различных тренингах, а также  пройти практику в компании.
Компания Azercell предлагает программу студенческой стипендии ежегодно с 2008 года. По сей день более 150 студентов, обучающихся в  различных университетах Азербайджана,  носят почетное имя стипендиата компании.