UNEC tələbələri Azercell təqaüdünü qazanıb
Ölkənin lider mobil rabitə təminatçısı Azercell Telekom-un 2017-ci il üçün elan etdiyi Tələbə Təqaüdü proqramının qalibləri bəlli olub. 1200-dən çox tələbənin müraciət etdiyi proqramda 25 nəfər Azercell təqaüdü qazanıb. Onların arasında UNEC-in SABAH qruplarının III kurs tələbələri Ramal Verdiyev, İlkin Sultanov, Ramil Kərəmli, IV kurs tələbələri Elnarə Məmmədzadə, Mayıl Məmmədli və Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin IV kurs tələbəsi Nicat Behbudov da var.
Azercell Təqaüd Proqramı sentyabrın 15-də elan olunub. Öz sahəsində peşəkar olmaq, gələcək karyerası üçün təməl yaratmaq istəyən gənclər Təqaüd Proqramına müraciət etmək imkanı əldə etmişlər. Proqramın məqsədi müvəffəqiyyətlə təhsil alan və fərqlənməyi bacaran tələbələrə xüsusi qayğı nümayiş etdirmək, yüksək potensiala malik gənclərin peşəkar kimi formalaşmasına dəstək olmaqdır. Proqrama qəbul edilən istedadlı tələbələr cari təhsil müddətinin sonuna qədər Azercell şirkəti tərəfindən müəyyənləşdirilmiş təqaüdü alacaqlar. Bununla yanaşı, bu tələbələrin karyera baxımından inkişafı üçün də şərait yaradılacaq. Belə ki, onlar telekommunikasiya sahəsi haqqında biliklərini artırmaq, şirkətin korporativ tədbirlətində və sosial fəaliyyətində iştirak etmək, müxtəlif təlimlərə qatılmaq və şirkətdə təcrübə keçmək imkanını əldə edəcəklər.
Azercell şirkəti Tələbə Təqaüd Proqramını 2008-ci ildən etibarən hər tədris ilində təqdim edir. Bu vaxtadək Azərbaycanın müxtəlif universitetlərində təhsil alan 150-dən çox tələbə şirkətin fəxri təqaüdçüsü adına layiq görülüb.

The UNEC students have gained the Azercell scholarship
The winners of the Student Scholarship program, announced by the leading mobile provider Azercell Telecom for 2017, have been determined. The 25 students from over than 1200 applied to the program were awarded the Azercell scholarship. There are the III-rd year students Ramal Verdiyev, Ilkin Sultanov, Ramil Karamli, the IV-th year students Elnara Məmmədzadeh, Mayıl Mammadli from SABAH groups and the IV-th year student of the International Economics School of  UNEC among them.
Azercell Scholarship Program was announced on September 15. The young people, wishing to become the professional in their field, and lay the groundwork for their future career have the opportunity to apply to the Scholarship Program. The goal of the program is to demonstrate the special care for the successfully studied and distinguished students, and support the formation of young people with high potential as a professional. The talented students, admitted to the program will receive the scholarship determined by the company Azercell until the end of their current study period. At the same time, these conditions will also be created for the career development of the students. So that, they will have the opportunity to increase their knowledge in the telecommunications area, participate in the company’s corporate and social activities, join the various trainings and intern at a company.
Azercell company presents the Student Scholarship Program from 2008, every academic year. Until now, more than 150 students getting education at the different universities of Azerbaijan have been awarded the honorary title of company’s scholarship holders.