UNEC tələbələri beynəlxalq bank təcrübəsini Sankt Peterburqda öyrənəcəklər
İyulun 15-dən tələbələr Rusiyanın Xarici Ticarət Bankının (Bank VTB 24) Sankt-Peterburq filialında, Əmanət bankında və Beynəlxalq Bankının Sankt-Peterburq filialında təcrübədə iştirak edəcəklər. Bir ay davam edəcək təcrübə proqramı UNEC-lə Rusiya Federasiyasının Xarici Ticarət Bankının (Bank VTB 24) Sankt-Peterburq filialı ilə bağlanan müqaviləyə və Beynəlxalq Bankının Sankt-Peterburq filialı və Əmanət banki ilə razılaşma əsasinda həyata keçirilir.
Təcrübə müddətində tələbələrə UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının professoru, Azərbaycan Respublikası və Rusiya Federasiyasının iqtisad elmləri doktoru Elnur Sadıqov rəhbərlik edəcək. Professor E.Sadıqov bildirib ki, UNEC respublikada tələbələri xarici ölkədə bank təcrübəsi keçən yeganə ali təhsil ocağıdır.

Студенты UNEC обучатся международной банковской практике в Санкт-Петербурге
С 15 июля студенты пройдут практику в Санкт-Петербургском филиале Внешнеторгового банка России (Bank VTB 24), Сбербанке и Санкт-Петербургском филиале Международного банка. Месячная программа стажировки осуществляется на основе соглашения, заключенного между UNEC и Санкт-Петербургским филиалом Внешнеторгового банка (Bank VTB 24) Российской Федерации и между Санкт-Петербургским филиалом Международного банка и Сбербанком.
В течение стажировки студентами будет руководить профессор кафедры «Финансы и финансовые институты», доктор экономических наук Азербайджанской Республики и Российской Федерации Эльнур Садыгов. Профессор Э.Садыгов отметил, что UNEC является единственным высшим учебным заведением в республике, студенты которого проходят банковскую практику в зарубежной стране.