UNEC tələbələri beynəlxalq bank təcrübəsini Sankt Peterburqda öyrənəcəklər
İyulun 15-dən tələbələr Rusiyanın Xarici Ticarət Bankının (Bank VTB 24) Sankt-Peterburq filialında, Əmanət bankında və Beynəlxalq Bankının Sankt-Peterburq filialında təcrübədə iştirak edəcəklər. Bir ay davam edəcək təcrübə proqramı UNEC-lə Rusiya Federasiyasının Xarici Ticarət Bankının (Bank VTB 24) Sankt-Peterburq filialı ilə bağlanan müqaviləyə və Beynəlxalq Bankının Sankt-Peterburq filialı və Əmanət banki ilə razılaşma əsasinda həyata keçirilir.
Təcrübə müddətində tələbələrə UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının professoru, Azərbaycan Respublikası və Rusiya Federasiyasının iqtisad elmləri doktoru Elnur Sadıqov rəhbərlik edəcək. Professor E.Sadıqov bildirib ki, UNEC respublikada tələbələri xarici ölkədə bank təcrübəsi keçən yeganə ali təhsil ocağıdır.

UNEC Students will study the International Banking Experience in Saint-Petersburg
Students will pass internship in Saint-Petersburg branch of the Foreign Trade Bank of Russia (Bank VTB 24), in Savings Bank and Saint-Petersburg branch of the International Bank from June 15. A one- month internship program is implemented on the basis of the contract signed between UNEC and Saint-Petersburg branch of the Foreign Trade Bank of Russian Federation (Bank VTB 24) and the agreement achieved with Saint-Petersburg branch of the International Bank and Savings Bank.
A Professor of UNEC Department of “Finance and Financial Institutions”, Dr. of Economic Sciences of the Republic of Azerbaijan and Russian Federation Elnur Sadigov will lead the students within the internship. Professor Elnur Sadigov said UNEC is the only education institution that experiences its students in banking abroad.