Dağçılıq idman növü UNEC tələbələrinin marağına səbəb olub
Noyabrın 5-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Azərbaycan Hava və Ekstremal İdman Növləri Federasiyasının nümayəndələri Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) üzvləri ilə görüşüb.
Görüşdə tələbələrə federasiyanın tarixi barədə məlumat verilib. Hazırda fərqli qurumlardan yüzlərlə idmançının təmsil olunduğu 59 klubun federasiyaya üzv olduğu bildirilib. Federasiyanın iki dünya kubokunun təşkilatçısı olduğu, idmançılarının onlarla beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etdiyi barədə ətraflı məlumat verilib.
Federasiyanın klublarla iş üzrə komissiyasının koordinatoru Fərid Mustafayev gənclərə dağçılığın tarixi, dağçılıq düyünləri, düşərgə yerinin seçilməsi, çadır növləri və onların düzgün qurulması, ilk tibbi yardım haqqında danışıb.

Mountaineering type of Sports is of great interest by UNEC Students
Representatives of the Federation of Air and Extreme Sports of the Republic of Azerbaijan met with the members of the Student Youth Organization (SYO) on November 5 at Azerbaijan State University of Economics (UNEC). Students were informed about the history of the federation during the meeting. Currently, 59 clubs from different organizations representing hundreds of athletes are the members of the federation. It was said that the Federation is the organizer of two World Cups and the athletes represented our country in international competitions.
The coordinator of the Federation on Work with Clubs Farid Mustafayev provided the students with the information about the history of mountaineering, mountaineering nodes, camp selection, types of tents and their appropriate setting and first aid.