Dağçılıq idman növü UNEC tələbələrinin marağına səbəb olub
Noyabrın 5-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Azərbaycan Hava və Ekstremal İdman Növləri Federasiyasının nümayəndələri Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) üzvləri ilə görüşüb.
Görüşdə tələbələrə federasiyanın tarixi barədə məlumat verilib. Hazırda fərqli qurumlardan yüzlərlə idmançının təmsil olunduğu 59 klubun federasiyaya üzv olduğu bildirilib. Federasiyanın iki dünya kubokunun təşkilatçısı olduğu, idmançılarının onlarla beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil etdiyi barədə ətraflı məlumat verilib.
Federasiyanın klublarla iş üzrə komissiyasının koordinatoru Fərid Mustafayev gənclərə dağçılığın tarixi, dağçılıq düyünləri, düşərgə yerinin seçilməsi, çadır növləri və onların düzgün qurulması, ilk tibbi yardım haqqında danışıb.

Альпинизм как вид спорта вызвал интерес у студентов UNEC
5 ноября в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC), представители Федерации воздушных и экстремальных видов спорта Азербайджана (FAIREX)  встретились с членами Студенческой молодежной организации университета (СМО).
В ходе встречи, студенты были проинформированы об истории федерации. Было заявлено, что сотни спортсменов из 59 клубов в настоящее время, являются членами федерации, и что Федерация является организатором двух соревнований Кубка мира, а десятки ее спортсменов представляли страну на международных соревнованиях.
Координатор комиссии по работе с клубами Фарид Мустафаев рассказал об истории альпинизма, «горном узле», выборе места для лагеря, видах полаток и их правильной установке, первой медицинской помощи.