UNEC tələbələri Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni ili qeyd etdilər
UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin iştirakı ilə  fakültələrdə qeyd olunan tədbirlər müxtəlif formatda keçirilib.
UNEC SABAH qruplarının tələbələri  yeni il şənliyini “illik mədəni hesabat” formatında təqdim edib. Təntənəli gecədə SABAH İcra Komitəsinin rəhbəri Şahin Seyidzadə, UNEC-in Tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova və UNEC SABAH Mərkəzinin rəhbəri Aida Quliyeva Ümummilli Lider Heydər Əliyevin təşəbbüsü ilə təsis olunan Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Gününün tarixindən bəhs edib. Bildirib ki, bu tarix ayrı-ayrı ölkələrdə yaşayan azərbaycanlılar arasında birliyin və həmrəyliyin rəmzidir.
Tələbələr tədbirin bədii hissəsini Vyana bal rəqsləri ilə başlayıblar. Gecədə istedadlı  tələbələrin ifasında melodiyalar səsləndirilib. Xüsusi diqqət çəkən məqamlardan biri SABAH müəllimləri ilə tələbərinin birgə hazırladığı müasir rəqslərdən ibarət “Flash mob” olub.
Rus İqtisadiyyat Məktəbində qeyd edilən konsert proqramında isə “RES Star”ın yaradıcı gəncləri fəal iştirak ediblər. Gecədə həmçinin “RES Vijion” mahnı müsabiqəsi də keçirilib. Rüfət Babayev valideynlərə həsr etdiyi mahnı ilə “RES Vijion” kuboku ilə mükafatlandırılıb.
Biznes və Menecment fakültəsi bu önəmli günü Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi ilə birlikdə təşkil edib. “IV kurslara vida” adlı musiqili-əyləncəli gecədə fakültənin şən və hazırcavablar klubunun səhnəcikləri xüsusi diqqət çəkib. UNEC-in ictimai həyatında fəal edən IV kurs tələbələrinə aid qısa film nümayiş etdirilib, onlar təşəkkürnamə ilə təltif olunublar

Студенты UNEC отметили День солидарности азербайджанцев всего мира и Новый год
Отмеченные на факультетах мероприятия при участии Творческого центра UNEC  состоялись в разных форматах.
Студенты групп САБАХ UNEC представили Новогоднее торжество в формате «Годовой культурный отчет». На торжественном вечере руководитель Исполнительного комитета САБАХ Шахин Сеидзаде, проректор по работе со студентами UNEC Саадат Гандилова и руководитель Центра САБАХ Аида Гулиева рассказали об истории Дня международной солидарности азербайджанцев мира, учрежденного по инициативе Общенационального лидера Гейдара Алиева. Было отмечено, что это дата является символом единства и солидарности между азербайджанцами, проживающими в разных странах.
Художественную часть мероприятия студенты начали Венским вальсом. На вечере прозвучали мелодии в исполнении талантливых студентов. Особое внимание привлекла состоящая из современных танцев “Flash mob”, организованная совместно преподавателями и студентами САБАХ.
В Русской школе экономики в указанной концертной программе активно участвовала творческая молодежь. На вечере также был проведен конкурс песни “RES Vijion”.  Руфат Бабаев за песню, посвященную родителям, награжден кубком “RES Vijion”.
Факультет Бизнеса и менеджмента организовал этот важный день со Студенческим профсоюзным комитетом. На музыкально-развлекательном вечере «Прощание с IV  курсами» особое внимание привлекли сцены клуба высоких и находчивых факультета. Был продемонстрирован короткий фильм о студентах IV курса, проявивших активность в общественной жизни UNEC, им были вручены благодарности.