UNEC-in Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsinin tələbələri Amil Abdullazada və Rəsul Sadiqli dekabr ayında keçirilən iki nüfuzlu hakatonda göstərdikləri uğurlu nəticələrlə universitetimizi layiqincə təmsil ediblər.İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) təşkilatçılığı ilə keçirilən “Sənaye 4.0: Hakaton 2025” yarışında 230 komanda və 800-dən çox iştirakçı qələbə uğrunda mübarizə aparıb. Hakaton sənaye müəssisələrində istehsal proseslərinin avtomatlaşdırılması, süni intellekt və rəqəmsal texnologiyalar əsasında praktik və innovativ həllərin hazırlanmasına həsr olunub.
Gərgin rəqabət şəraitində keçirilən final mərhələsində 30 komanda arasında fərqlənən UNEC tələbələrinin “DeepSense” komandası II yerə layiq görülərək 2000 manat məbləğində pul mükafatı qazanıb.
Bununla yanaşı, Amil Abdullazada və Rəsul Sadiqli Bakıda keçirilən IDDA Hackathon 2 fintech yarışmasında da uğurla çıxış edərək III yerə layiq görülüblər və 2 000 manat pul mükafatı qazanıblar.
48 saat davam edən intensiv hakaton ərzində komandalar real bazar ehtiyaclarına uyğun MVP-lər hazırlayıb, ideyalarını ekspert münsiflər heyətinə təqdim ediblər.

Студенты UNEC одержали последовательные победы на хакатонах
Студенты факультета цифровой экономики UNEC  Амиль Абдуллазаде и Расул Садигли успешно представили наш университет на двух престижных хакатонах, прошедших в декабре.
В конкурсе «Промышленность 4.0: Хакатон 2025», проведенном при поддержке Министерства экономики и организации Центра анализа и координации четвертой промышленной революции (4SIM), за победу боролись 230 команд и более 800 участников. Хакатон посвящен автоматизации производственных процессов на промышленных предприятиях, разработке практичных и инновационных решений на основе искусственного интеллекта и цифровых технологий.
Команда студентов UNEC «DeepSense», которая выделилась среди 30 команд на финальном этапе, проходившем в условиях жесткой конкуренции, заняла 2-е место и получила денежный приз в размере 2000 манатов.
Наряду с этим, Амиль Абдуллазаде и Расул Садигли успешно выступили на финтех-конкурсе IDDA Hackathon 2, проходившем в Баку, где заняли 3-е место и получили денежный приз в размере 2000 манатов.
В ходе интенсивного 48-часового хакатона команды разработали в соответствии с реальными потребностями рынка MVP, и представили свои идеи составу экспертного жюри.