UNEC-in Rəqəmsal İqtisadiyyat fakültəsinin tələbələri Amil Abdullazada və Rəsul Sadiqli dekabr ayında keçirilən iki nüfuzlu hakatonda göstərdikləri uğurlu nəticələrlə universitetimizi layiqincə təmsil ediblər.İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) təşkilatçılığı ilə keçirilən “Sənaye 4.0: Hakaton 2025” yarışında 230 komanda və 800-dən çox iştirakçı qələbə uğrunda mübarizə aparıb. Hakaton sənaye müəssisələrində istehsal proseslərinin avtomatlaşdırılması, süni intellekt və rəqəmsal texnologiyalar əsasında praktik və innovativ həllərin hazırlanmasına həsr olunub.
Gərgin rəqabət şəraitində keçirilən final mərhələsində 30 komanda arasında fərqlənən UNEC tələbələrinin “DeepSense” komandası II yerə layiq görülərək 2000 manat məbləğində pul mükafatı qazanıb.
Bununla yanaşı, Amil Abdullazada və Rəsul Sadiqli Bakıda keçirilən IDDA Hackathon 2 fintech yarışmasında da uğurla çıxış edərək III yerə layiq görülüblər və 2 000 manat pul mükafatı qazanıblar.
48 saat davam edən intensiv hakaton ərzində komandalar real bazar ehtiyaclarına uyğun MVP-lər hazırlayıb, ideyalarını ekspert münsiflər heyətinə təqdim ediblər.

25 DECEMBER 2025 | VIEWS:
Students of the Faculty of Digital Economy at the Azerbaijan State University of Economics (UNEC), Amil Abdullazada and Rasul Sadigli, successfully represented the university by achieving outstanding results in two prestigious hackathons held in December.
At the “Industry 4.0: Hackathon 2025”, organized with the support of the Ministry of Economy and by the Analysis and Coordination Center of the Fourth Industrial Revolution (4SIM), more than 230 teams and over 800 participants competed for victory. The hackathon focused on developing practical and innovative solutions based on automation, artificial intelligence, and digital technologies for industrial production processes.
In the highly competitive final stage, UNEC students’ “DeepSense” team distinguished itself among 30 finalist teams, securing second place and winning a cash prize of 2,000 manats.
In addition, Amil Abdullazada and Rasul Sadigli also performed successfully at IDDA Hackathon 2, a fintech competition held in Baku, where they earned third place and were awarded another 2,000 manats in prize money.
During the intensive 48-hour hackathon, teams developed MVPs tailored to real market needs and presented their ideas to an expert jury.