UNEC tələbələri Şahdağ Qış-Yay Turizm Kompleksində
Şahdağ Qış-Yay Turizm Kompleksində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin tələbələrinə “Otelçilik və Qış Turizmi” mövzusunda təlim keçirilib.
“Gənclərin Maarifləndirilməsinə Kömək” İctimai Birliyi ilə Şahdağ Qış-Yay Turizm Kompleksinin təşkilatçılığı ilə keçirilən təlim Şahdağ qış-yay turizm kompleksinə daxil olan “Zirvə” otelinə ekskursiya ilə başlayıb. Tələbələr otelin fəaliyyəti ilə tanış olublar.
Təlimdə tələbələrə otel idarəetmə sistemi, otellərdə korporativ idarəetmə, strateji idarəetmə, satış və reklamçılıq mövzularında və otellərdə istifadə olunan Opera proqramı haqqında ətraflı məlumat verilib.
Sonda iştirakçılara “Gənclərin Maarifləndirilmısinə Kömək” İctimai Birliyi və Şahdağ Qış-Yay Turizm Kompleksinin sertifikatları təqdim olunub.

The undergraduate students of the Turkic World of Business Administration of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) attended training on “Hotel Keeping and Tourism” in the Winter- Summer Tourism Complex Shahdagh.
The training organized by the Public Association “Help to Enlighten Youth” and Winter- Summer Tourism Complex Shahdagh began with an excursion to the winter- summer tourism complex “Zirve”. Students became familiar with the performance of the hotel.
Students were in detail informed about the management system of the hotel, corporate administration of hotels and the software Opera used in the hotels on sales and advertising issues during the training.
In the end students were awarded certificates by the Public Association “Help to Enlighten Youth” and Winter- Summer Tourism Complex Shahdagh.