UNEC tələbələri Şahdağ Qış-Yay Turizm Kompleksində
Şahdağ Qış-Yay Turizm Kompleksində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin tələbələrinə “Otelçilik və Qış Turizmi” mövzusunda təlim keçirilib.
“Gənclərin Maarifləndirilməsinə Kömək” İctimai Birliyi ilə Şahdağ Qış-Yay Turizm Kompleksinin təşkilatçılığı ilə keçirilən təlim Şahdağ qış-yay turizm kompleksinə daxil olan “Zirvə” otelinə ekskursiya ilə başlayıb. Tələbələr otelin fəaliyyəti ilə tanış olublar.
Təlimdə tələbələrə otel idarəetmə sistemi, otellərdə korporativ idarəetmə, strateji idarəetmə, satış və reklamçılıq mövzularında və otellərdə istifadə olunan Opera proqramı haqqında ətraflı məlumat verilib.
Sonda iştirakçılara “Gənclərin Maarifləndirilmısinə Kömək” İctimai Birliyi və Şahdağ Qış-Yay Turizm Kompleksinin sertifikatları təqdim olunub.

Студенты UNEC в Шахдагском зимне-летнем туристическом комплексе
В Шахдагском зимне-летнем туристическом комплексе студентам турецкого факультета экономики и управления Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) проведен тренинг на тему «Отельное дело и зимний туризм».
Тренинг, проведенный Общественным объединением «В помощь просветительству молодежи» при организации Шахдагского зимне-летнего туристического комплекса, начался с  экскурсии в отель «Зирве», входящий в состав Шахдагского зимне-летнего туристического комплекса.
На тренингах студентам дали подробную информацию по вопросам системы управления отелем, корпоративного управления отелями, стратегического управления, продажи и рекламы, а также о программе Опера, используемой в отеле.
В конце участникам были вручены сертификаты Общественного объединения «В помощь просветительству молодежи» и Шахдагского зимне-летнего туристического комплекса.