UNEC tələbələri təqdim edir: “İnternational humor school”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İnternational humor school” adı altında tədbir keçirilib.
UNEC-in Xarici dillər kafedrası ilə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin birlikdə təşkil etdiyi tədbirdə tələbələrin ifasında müxtəlif səhnələr nümayiş edirilib, musiqilər səsləndirilib. Tələbələrin dünyada baş verən proseslərə sərrast yumor ilə yanaşmaq bacarığı diqqəti xüsusi cəlb edib.
Tədbirin ssenari müəllifi Xarici dillər kafedrasının müəllimi Aynur Mirzəyeva bildirib ki, belə tədbirlər tələbələrdə intellektual yumor hissinin formalaşmasında böyük rol oynayacaq. Eyni zamanda, onların yaradıcı potensialının, hazırcavablıq, hadisələrə yerində və operativ münasibət bildirmə vərdişi aşılayacaq. A.Mirzəyeva tələbələrin öz heyrətamiz və sərrast yumorlarını vaxtında və yerində istifadə etmək bacarıqlarını yüksək qiymətləndirib.

Event named “International Humor School” has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Several musical performances were sounded by the students within the event jointly organized by UNEC Department of Foreign Languages and International School of Economics. Students’ ability to approach the processes happened in the world with well-aimed humor attracted special attention.
The scriptwriter of the event teaching staff of the Department of Foreign Languages Aynur Mirzayeva said the kind of events play a major role in the formation of students’ intellectual humor. At the same time, it will equip them with creative potential and the habit of quick wit, reporting events in place and operatively. A.Mirzayeva highly appreciated students’ skills to use their amazing and accurate humor appropriately and on time.