UNEC tələbələri təqdim edir: “İnternational humor school”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “İnternational humor school” adı altında tədbir keçirilib.
UNEC-in Xarici dillər kafedrası ilə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin birlikdə təşkil etdiyi tədbirdə tələbələrin ifasında müxtəlif səhnələr nümayiş edirilib, musiqilər səsləndirilib. Tələbələrin dünyada baş verən proseslərə sərrast yumor ilə yanaşmaq bacarığı diqqəti xüsusi cəlb edib.
Tədbirin ssenari müəllifi Xarici dillər kafedrasının müəllimi Aynur Mirzəyeva bildirib ki, belə tədbirlər tələbələrdə intellektual yumor hissinin formalaşmasında böyük rol oynayacaq. Eyni zamanda, onların yaradıcı potensialının, hazırcavablıq, hadisələrə yerində və operativ münasibət bildirmə vərdişi aşılayacaq. A.Mirzəyeva tələbələrin öz heyrətamiz və sərrast yumorlarını vaxtında və yerində istifadə etmək bacarıqlarını yüksək qiymətləndirib.

Студенты UNEC представляют: “İnternational humor school”
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялось мероприятие под названием “İnternational humor school”.
На мероприятии, состоявшемся при совместной организационной поддержке кафедры Иностранных языков и Международной школы экономики UNEC в исполнении студентов были демонстрированы различные сцены, озвучена музыка. Особое внимание привлекло умение правильного и юмористического подхода студентов к происходящим в мире процессам.
Автор сценария мероприятия, преподаватель кафедры Иностранных языков Айнур Мирзоева отметила, что такие мероприятия сыграют большую роль в формировании у студентов интеллектуальных способностей и чувства  юмора. В то же время они будут развивать у себя навыки творческого потенциала,  находчивости, оперативного отношения к происходящим событиям.  А.Мирзоева высоко оценила умение студентов, которые  своевременно и на месте могут использовать свое остроумие и чувство юмора.