UNEC tələbəsi “Gənclər Mükafatı”na layiq görülüb
2 Fevral – Gənclər Günü münasibəti ilə tədbir keçirilib. Tədbirdə gənclər və idman naziri Azad Rəhimov, təhsil naziri Mikayıl Cabbarov, mədəniyyət və turizm naziri Əbülfəs Qarayev və digər rəsmi şəxslər iştirak edib.
Tədbirdə çıxış edən gənclər və idman naziri Azad Rəhimov bildirib ki, bu gün gənclər üçün böyük bir bayramdır: “Bu il Azərbaycanda gənclər gününün qeyd olunmasının 20-ci ildönümüdür. Bu böyük bir yoldur. Biz bu müddət ərzində çox işlər görmüşük. Azərbaycan gənclər siyasəti sahəsində dünyəvi bir model yaradıb və bu model dünya ölkələrində, beynəlxaq təşkilatlarda qəbul olunur. Gənclər Prezidentin ətrafında birləşib və parlaq Azərbaycan naminə çalışırlar. Bizim gəncliyimiz həmişə öndə olacaq, Ulu öndərin ideyaları həyata keçəcək”.
Tədbirdə həmçinin, uğur qazanan istedadlı və yaradıcı gənclərin mükafatlandırılması da baş tutub. Bu il 28 yaradıcı və istedadlı gənc Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən mükafatlandırılıb. Bundan əlavə, keçən ildəki uğurlu fəaliyyətlərinə görə, Gənclər günü münasibəti ilə bir sıra gənclər təşkilatları və tələbə gənclər təşkilatı da təltif olunub.
Təltif olunanlar sırasında UNEC tələbəsi Cabbar Hüseynli də var. Maliyyə və Mühasibat fakültəsinin III kurs tələbəsi Cabbar Hüseynli Gənclər və İdman Nazirliyinin “Gənclər Mükafatı”na layiq görülüb.
Qeyd edək ki, Cabbar Hüseynli, ötən il “Gənclərin Birinci Forumu”nun 20 illiyi münasibəti ilə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin rəsmi qəbulunda iştirak edib.

UNEC Student was presented “Youth Prize”
An event on the occasion of the “February 2- Youth Day” has been held. The was attended by the Minister of Youth and Sports Azad Rahimov, Education Minister Mikayil Jabbarov and the Minister of Tourism Abulfaz Garayev and other officials.
Making a speech within the event, the Minister of Youth and Sports Azad Rahimov said it is a great celebrity for young people: “This year the 20th anniversary of the celebration of the Youth Day in Azerbaijan. This is a great way. We have implemented many affairs within the period. Azerbaijan created a secular model in the field of youth policy and this model is adopted by the world countries and international organizations. Young people merged around the President and are trying for the sake of progressive Azerbaijan. Our youth will always be ahead and implement the ideas by the Great Leader.
Awarding of the talented and creative young people achieved success took place during the event. 28 talented and creative young people were awarded by the Ministry of Youth and Sports this year. In addition, a series of youth organizations and student youth organizations were awarded on occasion of the Youth Day for their successful performances within the last year.
UNEC student Jabbar Huseynli is also among the awarded. Third year undergraduate of the School of Finance and Accounting Jabbar Huseynli was presented the “Youth Prize” by the Ministry of Youth and Sports.
Note that, Jabbar Huseynli attended the official reception by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev held on the occasion of the 20th anniversary of the “First Forum of Youth” last year.