UNEC və On Dokuz Mayıs Universitetinin tələbələrindən birgə layihə
“İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin nümayəndə heyəti Türkiyə Respublikasına səfər edib. UNEC-in Maliyyə və mübasibat fakültəsinin III kurs tələbəsi, “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin sədri Səməd Rzazadənin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti On Dokuz Mayıs Universitetində fəaliyyət göstərən “Samsun Azərbaycan Təmsilçiliyi”nin üzvləri ilə görüşüb.
Görüşdə əməkdaşlıq çərçivəsində Azərbaycan-Türkiyə gəncləri arasında dostluq əlaqələrinin daha da sıx inkişaf etdirilməsi müzakirə edilib. Müxtəlif mövzularda maarifləndirmə işinin aparılması istiqamətində layihələrin həyata keçirilməsi barədə razılıq əldə edilib. Müzakirələrdə sosial problemlərin həlli istiqamətində müəyyən addımların atılması, Azərbaycan-Türkiyə arasında könüllü məktəbinin inkişafı, gənclərin maarifləndirilməsi və digər məsələlər barədə fikirlər səsləndirilib.
Sonda Azərbaycan və Türkiyə gəncliyi arasında körpü rolunu oynayacaq iki təşkilat əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.

Совместный проект студентов UNEC и университета Он докуз майыс
Делегация Общественного объединения «Поддержка студентам-экономистам» посетила Турецкую Республику. Делегация под руководством студента III курса факультета Финансов и бухгалтерии UNEC, председателя Общественного объединения «Поддержка студентам-экономистам» Самеда Рзазаде встретилась с членами «Азербайджанского представительства в Самсуне», действующего в университете Он докуз майыс.
На встрече в рамках сотрудничества обсуждались вопросы более тесного развития дружеских отношений между молодежью Азербайджана и Турции. Было достигнуто соглашение об осуществлении проектов в направлении проведения просветительских работ на различные темы. В обсуждениях прозвучали мнения о предпринятых шагах в направлении решения социальных проблем, развития добровольной школы между Азербайджаном и Турцией, просвещения молодежи и другие вопросы.
В конце был подписан меморандум сотрудничества двух организаций, которая станет мостом между молодежью Азербайджана и Турции.