UNEC və On Dokuz Mayıs Universitetinin tələbələrindən birgə layihə
“İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin nümayəndə heyəti Türkiyə Respublikasına səfər edib. UNEC-in Maliyyə və mübasibat fakültəsinin III kurs tələbəsi, “İqtisadçı Tələbələrə Dəstək” İctimai Birliyinin sədri Səməd Rzazadənin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti On Dokuz Mayıs Universitetində fəaliyyət göstərən “Samsun Azərbaycan Təmsilçiliyi”nin üzvləri ilə görüşüb.
Görüşdə əməkdaşlıq çərçivəsində Azərbaycan-Türkiyə gəncləri arasında dostluq əlaqələrinin daha da sıx inkişaf etdirilməsi müzakirə edilib. Müxtəlif mövzularda maarifləndirmə işinin aparılması istiqamətində layihələrin həyata keçirilməsi barədə razılıq əldə edilib. Müzakirələrdə sosial problemlərin həlli istiqamətində müəyyən addımların atılması, Azərbaycan-Türkiyə arasında könüllü məktəbinin inkişafı, gənclərin maarifləndirilməsi və digər məsələlər barədə fikirlər səsləndirilib.
Sonda Azərbaycan və Türkiyə gəncliyi arasında körpü rolunu oynayacaq iki təşkilat əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.

A joint Project of the Students of UNEC and the On Dokuz Mayis University
The delegation of the Public Union “Support to Economist Students” made a trip to the Republic of Turkey. The delegation led by the III year student of UNEC Faculty Finance and Accounting, Chairman of the Public Union “Support to Economist Students” Samad Rzazade met with the members of “Samsun Azerbaijan Representation” that perform at the On Dokuz Mayis University.
Further development of friendship within the cooperation between the Azerbaijan and Turkish youth were debated in the meeting. Agreement on the implementation of projects to enlighten the young people on a various topics was achieved within the trip. Views on taking certain steps towards the solution of social problems, development of voluntary school between Azerbaijan and Turkey, education of young people and other issues were sounded within the debates.
The two organizations signed a Memorandum of Cooperation, which will be a bridge between Azerbaijani and Turkish youth, were signed in the end.