UNEC-də Digital Marketinq Mərkəzi yaradılıb.Digital Marketinq Mərkəzinin (DMM) əsas missiyası müasir bazar araşdırması və innovativ üsullarla ixrac sahəsində yaranan yeni imkanları dəyərləndirməkdir. Mərkəzin dəstəyi ilə qeyri-neft ixracını həyata keçirən şirkətlər vaxt və maliyyə xərclərinə qənaət etməklə, xarici bazarların operativ, etibarlı və spesifik araşdırmalarını həyata keçirəcək, o cümlədən brend və məhsul təbliğatını aparacaq, potensial müştərilərə informasiya çatdıracaq. DMM Azərbaycanın rəqəmsal marketinq bazarı barədə dövrü hesabatlar hazırlayaraq, yerli ixracatçılar üçün digital informasiya bazası formalaşdıracaq.
Təlim mərkəzi kimi də fəaliyyət göstərən DMM xarici ekspertlərin online vebinarlarını, o cümlədən ölkənin tanınmış ekspertlərinin təlim və seminarlarını təşkil edəcək. Eyni zamanda sosial media marketinq sahəsində mütəxəssis hazırlığını həyata keçirəcək. Geniş istifadəçi auditoriyasına malik olan Facebook, Youtube, LinkedIn, Twitter, Instagram kimi sosial şəbəkələrin idarəedilməsi və effektiv reklamçılıq fəaliyyətlərini öyrədəcək. Mərkəz UNEC startaplarına rəqəmsal marketinq dəstəyi göstərməklə yanaşı, bu sahə üzrə mütəxəssislərin görüşünü də təşkil edəcək. Eyni zamanda Google AdWords və Google AdSense rəqəmsal marketinq üzrə online sertifikat imtahanlarını təşkil edəcək.
Qlobal Rəqəmsal Marketinq Assosasiyası və Rəqəmsal marketinq İnstitutu ilə əməkdaşlıq etməyi nəzərdə tutan DMM ildə bir dəfə araşdırma sahələri üzrə perspektivləri dəyərləndirmək üçün Digital Marketing Forumu təşkil edəcək.

UNEC проведет digital маркетинг внешних рынков для местных экспортеров
Основной миссией Центра Digitalмаркетинга (ЦДМ) является посредством  исследования рынка и инновационных методов оценка новых возможностей, возникших в экспортной сфере.  Компании, осуществляющие ненефтяной экспорт при поддержке центра, экономя время и финансовые расходы,  посредством digital маркетинга проведут оперативное, надежное и специфическое исследование внешних рынков,  а также смогут эффективно вести  пропаганду бренда и продукции на внешнем рынке, довести информацию до потенциальных клиентов. ЦДМ, проводя исследования по цифровой сфере Азербайджана, подготовит периодические отчеты, сформирует информационную базу digitalдля местных экспортеров.
Действующий в качестве центра обучения, ЦДМ  будет организовывать вебинары зарубежных экспертов, в том числе тренинги и семинары известных экспертов страны. В то же время будет осуществлять подготовку специалистов в сфере маркетинга социального медиа. Обучит управлению и эффективной деятельности имеющих широкую аудиторию пользователей таких социальных сетей как FacebookYoutubeLinkedInTwitterInstagram.  Центр наряду с оказанием стартапам UNECцифровой маркетинговой поддержки организует встречу со специалистами этой сферы. В то же время организует сертифицированные экзамены онлайн по цифровым маркетингам GoogleAdWords и GoogleAdSense.
Предусматривая  сотрудничество с Ассоциацией глобального цифрового маркетинга и Институтом цифрового маркетинга, ЦГМ для оценки перспектив сфер исследования раз в году организует Форум  Digitalмаркетинга.