“Yanğın zamanı heç bir məlumat sənədinə zərər dəyməyib” – UNEC-dən açıqlama-MODERN.AZ
Bu gün səhər saatlarında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) əsas tədris binasında yanğın baş verib.
Universitetin ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən Modern.az-a bildirilib ki, yanğın UNEC-in əsas tədris binasının birinci mərtəbəsində baş verib.
“İlkin araşdırmalara görə, yanğına səbəb qısaqapanma olub. Yanğın 36 kv metr sahəni əhatə edib, qısa zamanda da söndürülüb. Yanğın zamanı xəsarət alan olmayıb.
Universitetdən bildirilib ki, UNEC-də ölkədə ilk dəfə olaraq Elektron Universitet Modeli tətbiq edilir və bütün məlumatlar elektronlaşdırılır. Tədris prosesindən tutmuş, imtahan sessiyasının gedişinə, hətta tələbələrin dərsə davamiyyətinə, mühazirə materiallarına kimi bütün məlumatlar elektron bazada saxlanılır.  Ona görə də hər hansı bir məlumatın itməsi ilə bağlı narahatlığa heç bir səbəb yoxdur”.

“No information document has been damaged during the fire” – UNEC statement – MODERN.AZ
This morning a fire has broken out at the head office of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) – MODERN.AZ
Modern.az. has been told by the university’s public relations department that the fire has occurred on the first floor of the head office   of UNEC.
“According to preliminary investigations, the cause of the fire was short circuit. The fire covered the area of 36 square meters and was extinguished shortly. No one was injured during the fire. “
The University stated that for the first time at   UNEC, the Electronic University Model is implemented and all data is electronically transmitted. All data from the teaching process to the examination session, even to the attendance of the students, to the lecture materials are stored in the electronic database. That’s why there is no reason to worry about losing any information. “