UNEC tələbələrinə innovativ və operativ xidmət: “Bir pəncərə”
Layihənin məqsədi tələbələrə vahid mərkəzə müraciət edərək təhsil haqqında arayışları, transkriptləri, eləcə də digər sənədləri qısa müddətdə əldə etməkdir. Eyni zamanda tələbələrin məmnunluğunu təmin etmək, onların əlavə vaxt itkisinin qarşısını almaq, müraciətlərin idarə olunmasına nəzarəti daha da gücləndirməkdən ibarətdir.
“Bir pəncərə” vasitəsilə tələbələr onlara lazım olan təhsil arayışının hazırlanması üçün şəxsi elektron kabinetlərindən günün 24 saatı sistemə müraciət edə bilərlər. Hazır sənəd sonra elektron formada tələbənin şəxsi kabinetinə göndərilir. Pilot layihə kimi aprel ayından start verilən “Bir pəncərə” sistemi ilk olaraq Maliyyə və mühasibat fakültəsində tətbiq olunub. Bir ay ərzində fakültənin 400-ə yaxın tələbəsinin müraciəti operativ cavablandırılıb və tələbələr lazım olan sənədi qısa müddətdə əldə ediblər.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbələrinin iştirak etdiyi “Bir pəncərə” sisteminin təqdimatında layihənin uğurla tətbiq olunduğu bildirilib. Dünyanın aparıcı universitetlərinin təcrübəsi əsasında hazırlanan “Bir pəncərə” sisteminin yeni tədris ilindən UNEC-in bütün fakültələrində tətbiq olunacağı qeyd edilib.

Инновационное и оперативное обслуживание студентов UNEC: «Единое окно»
Целью проекта является предоставление возможности студентам, обратившимся в единый центр, получения справки об обучении, транскриптов, а также других документов.
Студенты для подготовки нужной им справки об обучении могут из личного электронного кабинета обратиться в систему 24 часа дня. Затем готовый документ в электронной форме отправляется в личный кабинет студента. Система «Единое окно», стартующая как проект пилот с апреля месяца, впервые была применена на факультете Финансов и бухгалтерии. В течение месяца обращения около 400 студентов факультета оперативно были рассмотрены и студенты за короткое время получили нужный им документ.
На презентации системы «Единое окно» с участием ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова и руководителей соответствующих структур было отмечено успешное применение проекта. Система «Единое окно», разработанная на основе опыта ведущих университетов мира, с нового учебного года будет применяться на всех факультетах UNEC.