UNEC tələbələrinə innovativ və operativ xidmət: “Bir pəncərə”
Layihənin məqsədi tələbələrə vahid mərkəzə müraciət edərək təhsil haqqında arayışları, transkriptləri, eləcə də digər sənədləri qısa müddətdə əldə etməkdir. Eyni zamanda tələbələrin məmnunluğunu təmin etmək, onların əlavə vaxt itkisinin qarşısını almaq, müraciətlərin idarə olunmasına nəzarəti daha da gücləndirməkdən ibarətdir.
“Bir pəncərə” vasitəsilə tələbələr onlara lazım olan təhsil arayışının hazırlanması üçün şəxsi elektron kabinetlərindən günün 24 saatı sistemə müraciət edə bilərlər. Hazır sənəd sonra elektron formada tələbənin şəxsi kabinetinə göndərilir. Pilot layihə kimi aprel ayından start verilən “Bir pəncərə” sistemi ilk olaraq Maliyyə və mühasibat fakültəsində tətbiq olunub. Bir ay ərzində fakültənin 400-ə yaxın tələbəsinin müraciəti operativ cavablandırılıb və tələbələr lazım olan sənədi qısa müddətdə əldə ediblər.
UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbələrinin iştirak etdiyi “Bir pəncərə” sisteminin təqdimatında layihənin uğurla tətbiq olunduğu bildirilib. Dünyanın aparıcı universitetlərinin təcrübəsi əsasında hazırlanan “Bir pəncərə” sisteminin yeni tədris ilindən UNEC-in bütün fakültələrində tətbiq olunacağı qeyd edilib.

Innovative and operational service to UNEC students: One window system
The aim of the project is to get students in a single center and obtain references on education, transcripts, and other documents as soon as possible.
Students can apply to the system 24 hours a day from their personal electronic cabinets to get the study reference they need. The completed paper is then sent electronically to the student’s personal cabinets. As a pilot project, the “One Window” system, which started in April, was first applied to the Faculty of Finance and Accounting. Within a month, about 400 students of the faculty were promptly answered and the students received the required documents as soon as possible.
It was noted that the project was successfully implemented in the presentation of the “One Window” system, which was attended by UNEC Rector, Professor Adalat Muradov and relevant heads of departments.  “One window” system based on the experience of   leading universities of the world is expected to be introduced at all UNEC faculties in a new academic year.