“Gənclərin Bilik Olimpiadası” layihəsinin növbəti seçim turu keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, Nərimanov Rayon Gənclər və İdman İdarəsi və “Yeni Gələcək” Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Gənclərin Bilik Olimpiadası” layihəsinin yeddinci seçim turu keçirilib.
Tədbirin rəsmi hissəsində Nərimanov Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin baş məsləhətçisi Elnarə Kazımova, İdarənin aparıcı məsləhətçisi Vüsal Ömərov, “Yeni Gələcək” Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyin baş katibi Ləman Muradova, “Mənim təhsilim – mənim gələcəyim” kampaniyanın rəhbəri Rəşad Bayramov, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının sədr müavini Rəsul Həşimov və fəal tələbələr iştirak edib.
“Yeni Gələcək” Gənclərin Maariflləndirilməsi İctimai Birliyinin baş katibi Ləman Muradova layihənin əhəmiyyəti və məqsədi haqqında məlumat verərək bildirib ki, layihənin əsas məqsədi gənclərin elm və yaradıcılıq potensialının nümayiş etdirilməsi üçün əlverişli şəraitin yaradılması, eyni zamanda istedadlı və potensiallı gəncləri müəyyən edərək, gələcəkdə onların potensialını inkişaf etdirmək yolunda mühüm addımların atılmasıdır.
“Mənim təhsilim – mənim gələcəyim” kampaniyanın rəhbəri Rəşad Bayramov elmə, təhsilə olan marağın artırılması, liderlik, komandada işləmək bacarığı kimi xüsusiyyətlərin üzə çıxarılması istiqamətində gənclərin ictimai fəallığını və sosial aktivliyini təmin edilməsi məsələlərlə bağlı danışıb. R.Bayramov Gənclər Fondunun hər bir gəncə dəstək verməklə ölkəmizdə gənclərin potensialının üzə çıxarılmasının müsbət əhəmiyyətini, olimpiadanın gənclərin intellektual səviyyəsinin yüksəldilməsi, onların bilik və bacarıqlara yiyələnməsi baxımından önəmini qeyd edib.
Rəsmi hissədən sonra “Gənclərin Bilik Olimpiadası”nın növbəti seçmə turuna startverilib.
Qeyd: Layihə çərçivəsində 9 müxtəlif ali və orta ixtisas müəssisələrinin tələbələri arasında bilik olimpiadası keçirilir. Sonda layihənin bağlanışı və bilik olimpiadasının final mərhələsi keçiriləcək. “Gənclərin Bilik Olimpiadası”ndaqalib gələn tələbələr “Yeni Gələcək” Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyi tərəfindən mükafatlandırılacaq.

Состоялся очередной отборочный тур проекта “Олимпиада знаний молодежи”
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) при финансовой поддержке Фонда молодежи при Президенте Азербайджанской Республики, а также при совместной организации Управления молодежи и спорта Наримановского района и Общественного объединения просвещения молодежи «Новое будущее» состоялся седьмой отборочный тур проекта «Олимпиада  знаний молодежи».
В официальной части мероприятия приняли участие главный консультант Управления молодежью и спортом Наримановского района Эльнара Казымова, ведущий консультант управления Вюсал Омаров, главный секретарь Общественного объединения просвещения молодежи «Новое будущее» Ляман Мурадова, руководитель кампании «Мое образование – мое будущее» Рашад Байрамов, заместитель председателя Студенческой молодежной организации  Азербайджанского государственного экономического университета Расул Гашимов и активные студенты.
Главный секретарь Общественного объединения просвещения молодежи «Новое будущее» Ляман Мурадова  говоря о значении проекта отметила, что основной целью является создание благоприятных условий для демонстрации научного и творческого потенциала молодежи, в то же время выявление способных и потенциальных молодых людей, в будущем предпринимать важные шаги в развитии их потенциала.
Руководитель кампании «Мое образование – мое будущее» Рашад Байрамов подчеркнул о необходимости обеспечения общественной и социальной активности у молодежи в направлении повышения интереса  к науке, образованию, выявления таких качеств как лидерство, способность работать в команде. Р.Байрамов отметил о значении оказанной Фондом молодежи каждому молодому человеку поддержки в выявлении потенциала молодежи в стране, важности олимпиады с точки зрения повышения интеллектуального уровня молодежи, овладения ими знаниями и способностями.
После официальной части стартовал очередной отборочный тур проекта «Олимпиада знаний молодежи».
Примечание: В рамках проекта среди студентов 9 различных высших и средних специальных учреждений проводится олимпиада знаний. В конце состоится закрытие проекта и финальный этап олимпиады знаний. Студенты, победившие на «Олимпиаде знаний молодежи» будут награждены Общественным объединением просвещения молодежи «Новое будущее».