“Gənclərin Bilik Olimpiadası” layihəsinin növbəti seçim turu keçirilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, Nərimanov Rayon Gənclər və İdman İdarəsi və “Yeni Gələcək” Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Gənclərin Bilik Olimpiadası” layihəsinin yeddinci seçim turu keçirilib.
Tədbirin rəsmi hissəsində Nərimanov Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin baş məsləhətçisi Elnarə Kazımova, İdarənin aparıcı məsləhətçisi Vüsal Ömərov, “Yeni Gələcək” Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyin baş katibi Ləman Muradova, “Mənim təhsilim – mənim gələcəyim” kampaniyanın rəhbəri Rəşad Bayramov, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının sədr müavini Rəsul Həşimov və fəal tələbələr iştirak edib.
“Yeni Gələcək” Gənclərin Maariflləndirilməsi İctimai Birliyinin baş katibi Ləman Muradova layihənin əhəmiyyəti və məqsədi haqqında məlumat verərək bildirib ki, layihənin əsas məqsədi gənclərin elm və yaradıcılıq potensialının nümayiş etdirilməsi üçün əlverişli şəraitin yaradılması, eyni zamanda istedadlı və potensiallı gəncləri müəyyən edərək, gələcəkdə onların potensialını inkişaf etdirmək yolunda mühüm addımların atılmasıdır.
“Mənim təhsilim – mənim gələcəyim” kampaniyanın rəhbəri Rəşad Bayramov elmə, təhsilə olan marağın artırılması, liderlik, komandada işləmək bacarığı kimi xüsusiyyətlərin üzə çıxarılması istiqamətində gənclərin ictimai fəallığını və sosial aktivliyini təmin edilməsi məsələlərlə bağlı danışıb. R.Bayramov Gənclər Fondunun hər bir gəncə dəstək verməklə ölkəmizdə gənclərin potensialının üzə çıxarılmasının müsbət əhəmiyyətini, olimpiadanın gənclərin intellektual səviyyəsinin yüksəldilməsi, onların bilik və bacarıqlara yiyələnməsi baxımından önəmini qeyd edib.
Rəsmi hissədən sonra “Gənclərin Bilik Olimpiadası”nın növbəti seçmə turuna startverilib.
Qeyd: Layihə çərçivəsində 9 müxtəlif ali və orta ixtisas müəssisələrinin tələbələri arasında bilik olimpiadası keçirilir. Sonda layihənin bağlanışı və bilik olimpiadasının final mərhələsi keçiriləcək. “Gənclərin Bilik Olimpiadası”ndaqalib gələn tələbələr “Yeni Gələcək” Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyi tərəfindən mükafatlandırılacaq.

The next stage of selection of the “Youth Knowledge Olympiad” Project
The 7th selection tour of the “Youth Knowledge Olympiad” financially supported by the Youth Fund under the President of the Republic of Azerbaijan and jointly organized by Narimanov district Youth and Sports Office and the Public Union Youth Awareness “New Future” has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The Senior Consultant of Narimanov district Youth and Sports Office Elnara Kazimova, leading consultant of the office Vusal Omarov, Senior Secretary of the “Youth Awareness Public Union “New Future” Laman Muradova, Head of the Campaign “My Education- My Future” Rashad Bayramov and Deputy Chairman of the Student Youth Organization of Azerbaijan State University of Economics Rasul Hashimov and active students attended the official part of the event.
Informing about the importance and aim of the project, a senior secretary of the Public Union Youth Awareness “New Future” Laman Muradova noted that the project is targeted to create the favorable conditions for the students to demonstrate their scientific and creative potential, as well as to take important steps for the development of the talented students’ potential.
Head of the Campaign “My Education- My Future” Rashad Bayramov spoke about the directions of improving the interest in science, education, revealing the characteristics of leadership, to work in a team and provision of social activity. R.Bayramov noted the positive necessity of revealing young people’s potential in our country by the Youth Fund and the significance of Olympiads in improving their intellectual level, knowledge and skills.
The next stage of the “Youth Knowledge Olympiad” has started after the official part.
Note: Knowledge Olympiad is held among the students of 9 different higher and secondary specialized education institutions within the project. The projects’ closing and the final will be held in the end. Winners of the “Youth Knowledge Olympiad” will be awarded by the Public Union Youth Awareness “New Future”.