ABŞ professoru UNEC-də
Universitetlə tanış olduqdan sonra ABŞ professoru UNEC tələbələrinə mühazirə oxuyub. Professor “Liderliyin dəyişən siması” adlı mühazirəsində müasir dövrdə liderlik keyfiyyətlərinin dəyişən xarakteristikasından və bu məsələdə müasir texnologiyaların rolundan bəhs edib. Tələbələrin marağına səbəb olan statistik göstəriciləri açıqlayan Sem Poyolliçio tələbələri maraqlandıran sualları da cavablandırıb.
Görüşdə iştirak edən ABŞ-ın Azərbaycandakı səfirliyinin təhsil lahiyələri üzrə koordinatoru Ramina Mürşüdova tələbələrin marağını nəzərə alaraq, Amerikanın nüfuzlu alimləri, elm adamları ilə mütəmadi görüşlərin təşkil ediləcəyini bildirib.
Qeyd edək ki, amerikalı professorun Rus İqtisadiyyat Məktəbində mühazirə oxumasının təşəbbüskarı UNEC-in Gənc Diplomatlar Klubudur.

Профессор США в UNEC
Ознакомившись с университетом, профессор США прочитал лекцию студентам UNEC. В лекции на тему «Меняющийся облик лидерства», профессор рассказал о меняющейся характеристике лидерских качеств в современный период и о роли современных технологий в этом вопросе. Сем Пойолличио представил статистические показатели, что вызвало интерес у студентов и ответил на интересующие их вопросы.
Принявшая участие во встрече координатор по образовательным проектам посольства США в Азербайджане Рамина Муршудова отметила учитывая интерес студентов, о постоянной организации встреч с авторитетными учеными, деловыми людьми Америки.
Следует отметить, что инициатором в проведении лекций американского профессора в Русской школе экономики является Клуб молодых дипломатов UNEC.