UNEC-də “ADA” müəllimlərinin açıq dərsləri başa çatıb
“ADA” Universitetinin müəllimlərinin Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) açıq dərsləri başa çatıb.
Noyabrın 25-də UNEC-in Maliyyə və Mühasibat fakültəsində keçirilən dərsi “ADA” Universitetinin prorektoru, professor Elkin Nurmammadov tədris edib. Professor E.Nurmammadovun seminarı “Devalvasiya şəraitində Azərbaycanin maliyyə sabitliyinin qorunmasi” mövzusunda olub. Növbəti dərsi isə “ADA” Universitetinin müəllimi Ruslan Əliyev “Biznez Statistikası” mövzusunda keçib. İnteraktiv tədris metodlarının tətbiq edildiyi dərslərdə ADA Universitetinin müəllimləri UNEC tələbələrinin qavrama qabiliyyətini yüksək qiymətləndirərək, onların müzakirə bacarığını müsbət dəyərləndiriblər. Tələbələrin mövzuya fərqli və yenilikçi yanaşmalarının gələcək karyeraları üçün uğurlu başlanğıc hesab etdiklərini vurğulayıblar.
Qeyd: UNEC ilə “ADA” Universiteti birgə layihəyəsinin məqsədi “ADA” Universitetinin öz tələbələrinə təklif etdiyi imkanlardan ictimaiyyətin də faydalanmasına imkan yaratmaqdır. Layihə çərçivəsində “ADA” Universitetinin müəllimləri UNEC-də bir günlük açıq dərslər keçiblər. İndiyə qədər açıq dərslər SABAH Qruplarında, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində və Rus İqtisadiyyat Məktəbində keçirilib.

Open classes held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) by the teachers of ADA University have been completed.
The open lesson held at UNEC School of Finance and Accounting was conducted by the Vice-rector of ADA University, Professor Elkin Nurmammadov on November 25. Professor E.Nurmammadov’s seminar was on “Protection of Azerbaijan’s Financial Stability in the condition of Devaluation”. The next lesson was conducted by the teaching staff of the ADA University Ruslan Aliyev on “Business Statistics”. The ADA University teachers evaluated UNEC students’ perception skills highly, stressing their ability to debate within the lessons where interactive teaching methods were applied. They considered students’ different and innovative approach to the topic a successful start for their future career.
Note: The goal of the joint project of UNEC with ADA University is to enable the public to take the advantage of the opportunities offered by the “ADA” University to their students. The ADA University teaching staff conducted one- day open classes at UNEC within the project. The open lessons were conducted in SABAH Groups, International School of Economics and the Russian School of Economics so far.