qeyri_ilhama_fotob/m. Allahverdiyeva İlhamə Fəxrəddin qızı
1995-cu ildə orta məktəbi bitirdikdən sonra elə həmin ildə Bakı Əmtəəşünaslıq Kommersiya İnstitutunun Əmtəəşünaslıq fakültəsinin Qeyri ərzaq mallarının əmtəəşünaslığı ixtisasına daxil olmuş, 1999-cu ildə institutun bakalavr təhsil pilləsinin bitirmişdir. 1999-cu ildə həmin fakültənin Magistratura şöbəsinə daxil olmuş və magistr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2001-ci ildə “Qeyri ərzaq mallarının əmtəəşünaslığı və ekspertizası” kafedrasına böyük laborant kimi işə başlamışdır.
2002-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “İstehlak mallarının keyfiyyət ekspertizası” kafedrasında assistent, 2004-cü ildən baş müəllim vəzifəsində çalışıb.

Senior /Lecturer,  Allahverdiyeva Ilhama Fakhraddin
After leaving   school in 1995, in the same year she entered the Baku Commercial Institute of Commodity Studies, faculty of Commodity Studies, majoring in Non-Food Commodity Studies. In 1999 she graduated from the institute with a bachelor’s degree. In 1999, she entered the  masters  of the same faculty and graduated with honors.
In 2001, she began working as a senior laboratory assistant at the department of “Commodity and examination of non-food products.”
In 2002, she worked as an assistant at the department of “Quality Examination of Consumer Goods” of  Azerbaijan State University of Economics, and since 2004 she has been working as a senior lecturer.