Beynəlxalq elmi müsabiqənin ən gənc qalibini tanıyın
UNEC-in I kurs tələbəsi Mirmehdi Əhmədzadə Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (QDİƏT) dəvəti ilə Albaniyanın paytaxtı Tiranada təşkil edilən mükafatlandırma mərasimində iştirak edib.
Tədbirə “QDİƏT regionunda parlamentlərarası əməkdaşlığın 25 illiyi: Baxışlar və gələcək perspektivlər” mövzusunda keçirilən beynəlxalq elmi müsabiqənin qalibi qismində qatılan M.Əhmədzadə iştirakçılar qarşısında mövzusu ilə bağlı təqdimatla çıxış edib. UNEC tələbəsinin çıxışı böyük maraqla qarşılanıb. O, “Qara Dəniz regionunda baxışlar və gələcək perspektivlər” beynəlxalq tələbə müsabiqəsində qazandığı uğura və parlaq çıxışına görə Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının Parlamentlərarası Assambleyası (PABSEC) tərəfindən sertifikatla təltif edilib.
Qeyd edək ki, UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində (ISE) mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə təhsil alan M.Əhmədzadə elmi müsabiqənin ən gənc və ilk azərbaycanlı qalibidir.

Узнайте самого молодого победителя Международного научного конкурса
Студент I курса UNEC Мирмехти Ахмедзаде по приглашению Черноморской организации экономического сотрудничества (ЧОЭС) принял участие в церемонии награждения, организованной в столице Албании Тиране.
М.Ахмедзаде, участвующий в мероприятии в качестве победителя международного научного конкурса, проведенного на тему «25-летие межпарламентского сотрудничества в регионе ЧОЭС: Взгляды и перспективы на будущее», выступил с презентацией по своей теме перед участниками конкурса. Выступление студента UNEC вызвало большой интерес. Он за успех, достигнутый на международном студенческом конкурсе «Взгляды и перспективы на будущее в Черноморском регионе» и яркое выступление, был награжден сертификатом Межпарламентской ассамблеи (PABSEC) Черноморской организации экономического сотрудничества.
Следует отметить, что М.Ахмедзаде, обучающийся по специальности бухгалтерского учета и аудита в Международной школе экономики (ISE) UNEC, является самым молодым и первым азербайджанцем, победителем  научного конкурса.