Beynəlxalq elmi müsabiqənin ən gənc qalibini tanıyın
UNEC-in I kurs tələbəsi Mirmehdi Əhmədzadə Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (QDİƏT) dəvəti ilə Albaniyanın paytaxtı Tiranada təşkil edilən mükafatlandırma mərasimində iştirak edib.
Tədbirə “QDİƏT regionunda parlamentlərarası əməkdaşlığın 25 illiyi: Baxışlar və gələcək perspektivlər” mövzusunda keçirilən beynəlxalq elmi müsabiqənin qalibi qismində qatılan M.Əhmədzadə iştirakçılar qarşısında mövzusu ilə bağlı təqdimatla çıxış edib. UNEC tələbəsinin çıxışı böyük maraqla qarşılanıb. O, “Qara Dəniz regionunda baxışlar və gələcək perspektivlər” beynəlxalq tələbə müsabiqəsində qazandığı uğura və parlaq çıxışına görə Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının Parlamentlərarası Assambleyası (PABSEC) tərəfindən sertifikatla təltif edilib.
Qeyd edək ki, UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində (ISE) mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə təhsil alan M.Əhmədzadə elmi müsabiqənin ən gənc və ilk azərbaycanlı qalibidir.

Recognize the youngest winner of the international scientific competition
Mirmehdi Ahmedzadeh, the I year student of UNEC participated in the awarding ceremony in Tirana, the capital of Albania at the invitation of the Black Sea Economic Cooperation Organization (BSEC).
M.Ahmadzadeh, participating in the event as the winner of the international scientific competition held on the topic “The 25th anniversary of inter-parliamentary cooperation in the BSEC region: the views and the future prospects” made the presentation on the topic for the participants. The speech of the UNEC student was met with the great interest. He was awarded with the certificate by the Inter-parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation (PABSEC) for his success and impressive speech at the international student competition, held on the topic “The views and prospects in the Black Sea Region”.
It should be noted that, M.Ahmadzadeh is the youngest and the first Azerbaijani winner of the scientific competition, and he is getting education at the UNEC International School (ISE) on accounting and auditing specialty.