Çin səfirindən UNEC-ə hədiyyə
sefir_kitab_150421Çin Xalq Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyi Çin ilə Azərbaycanın diplomatik münasibətlərin 29-cu ildönümü və Ümumdünya Kitab və Müəlliflik Hüququ günü münasibətilə UNEC-ə kitablar hədiyyə edib.
Qədim Şərq ölkəsinin tarixi, mədəniyyəti, ədəbiyyatı, elmi, fəlsəfəsi, siyasəti, iqtisadiyyatı və texnologiyasından bəhs edən kitablar UNEC Kitabxana İnformasiya Mərkəzinə təqdim olunub.
Çinin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri xanım Qo Min UNEC rektoruna ünvanladığı məktubda kitabların oxuculara böyük Şərqin qədim ölkəsinin zəngin tarixi və mədəniyyəti ilə tanış olmaq və müasir Çinin əsas inkişaf tendensiyalarını yaxından izləmək baxımından əhəmiyyətli olacağını bildirib. Xanım səfir kitabların hər iki ölkənin gəncləri arasında qarşılıqlı anlaşmanın və ənənəvi dostluq münasibətlərinin möhkəmləməsində mühüm rol oynayacağından əminliyini ifadə edib.

A gift from the Chinese ambassador to UNEC
The Embassy of the People’s Republic of China in Azerbaijan presented books to UNEC on the occasion of the 29th anniversary of diplomatic relations between China and Azerbaijan and World Book and Copyright Day.
Books on the history, culture, literature, science, philosophy, politics, economy and technology of the ancient Eastern country have been submitted to the UNEC Library Information Center.
In a letter to the UNEC rector, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to Azerbaijan Ms. Guo Min said the books would be important for readers to get acquainted with the rich history and culture of the ancient country of the Great East and closely follow the main development tendencies of modern China. The ambassador expressed confidence that the books would play an important role in strengthening mutual understanding and traditional friendship between the youth of the two countries.