Çin səfirindən UNEC-ə hədiyyə
sefir_kitab_150421Çin Xalq Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyi Çin ilə Azərbaycanın diplomatik münasibətlərin 29-cu ildönümü və Ümumdünya Kitab və Müəlliflik Hüququ günü münasibətilə UNEC-ə kitablar hədiyyə edib.
Qədim Şərq ölkəsinin tarixi, mədəniyyəti, ədəbiyyatı, elmi, fəlsəfəsi, siyasəti, iqtisadiyyatı və texnologiyasından bəhs edən kitablar UNEC Kitabxana İnformasiya Mərkəzinə təqdim olunub.
Çinin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri xanım Qo Min UNEC rektoruna ünvanladığı məktubda kitabların oxuculara böyük Şərqin qədim ölkəsinin zəngin tarixi və mədəniyyəti ilə tanış olmaq və müasir Çinin əsas inkişaf tendensiyalarını yaxından izləmək baxımından əhəmiyyətli olacağını bildirib. Xanım səfir kitabların hər iki ölkənin gəncləri arasında qarşılıqlı anlaşmanın və ənənəvi dostluq münasibətlərinin möhkəmləməsində mühüm rol oynayacağından əminliyini ifadə edib.

Подарок посла Китая UNEC
Посольство Китайской Народной Республики в Азербайджане по случаю 29-летия китайско-азербайджанских дипломатических отношений и Всемирного дня книги и авторского права преподнесло UNEC в качестве подарка книги.
Книги, рассказывающие об истории, культуре, литературе, науке, философии, политике, экономике и технологии Древнего Востока, представлены в Библиотечный информационный центр UNEC.
Чрезвычайный и полномочный посол Китая в Азербайджане госпожа Го Мин в письме ректору UNEC, отметила, что книги помогут читателям познакомиться  с богатой историей и культурой древней страны Великого Востока и внимательно следить за основными тенденциями развития современного Китая. Госпожа посол выразила уверенность, что книги сыграют важную роль в укреплении взаимопонимания и традиционной дружбы между молодежью обеих стран.