Çingiz Abdullayev: “UNEC-də açıq söhbət, səmimi münasibət gördüm”
UNEC-in “Professorlar Klubu”nun növbəti görüşü keçirilib. Klubun üzvləri, universitetin professor-müəllim heyətinin fəxri qonaqları dünya şöhrətli yazıçı, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü, hüquq elmləri doktoru, “Neftçi” PFK-nın Müşahidə Şurasının sədri Çingiz Abdullayev, xalq artisti, Dövlət mükafatı laureatı, Üzeyir Hacıbəyov adına Bakı Musiqi Akademiyasının rektoru, professor Fərhad Bədəlbəyli, bəstəkar, Azərbaycan Milli Konservatoriyasının rektoru, professor Səyavuş Kərimi olub.
Klubun rəyasət heyətinin sədri, “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının müdiri, i.e.d, professor Əvəz Ələkbərov tədbiri giriş sözü ilə açaraq, klubun mahiyyəti və rolundan danışıb.
UNEC-də olmaqdan, universitetlə yaxından tanışlıqdan məmnun olduqlarını bildirən qonaqlar Azərbaycan mədəniyyəti, ədəbiyyatı, incəsənətindən danışıblar, bu sahədə baş verən yeniliklər barədə professorlara məlumat veriblər. Görüşdə daha sonra qeyri-rəsmi formatda keçən görüş diskussiyalar, müzakirələrlə davam edib, klub üzvlərinin sualları cavablandırılıb.
Dəvəti qəbul edərək görüşə gəldiklərinə görə, universitetlə bağlı xoş sözlərə görə qonaqlara təşəkkürünü çatdıran rektor, professor  Ədalət Muradov UNEC-dəki yeniliklər, onun nüfuzunun artırılması məsədilə reallaşdırılan layihələrdən danışıb.
Sonda belə görüşlərin keçirilməsinin vacibliyi vurğulanıb, gələcəkdə tələbələrlə görüşlərin keçirilməsi, UNEC ilə Bakı Musiqi Akademiyası və Milli Konservatoriya arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Чингиз Абдуллаев: «В UNEC я увидел откровенный разговор, искреннее отношение»
В UNEC состоялась очередная встреча «Клуба профессионалов». Почетными гостями членов клуба, профессорско-преподавательского состава были всемирно известный писатель, член Союза писателей Азербайджана, доктор юридических наук, председатель Наблюдательного Совета ПФК «Нефтчи» Чингиз Абдуллаев, народный артист Азербайджанской ССР, лауреат государственной премии, ректор Бакинской музыкальной академии имени Узеира Гаджибекова, профессор Фархад Бадалбейли, композитор, ректор Азербайджанской национально консерватории, профессор Сиявуш Керими.
Председатель правления клуба, заведующий кафедрой «Финансы и финансовые институты», д.э.н., профессор Авез Алекберов  открыв мероприятие вступительным словом, отметил о сущности и роли клуба.
Гости,  выразившие удовлетворение от пребывания в UNEC, близкого ознакомления с университетом,  рассказали о культуре, литературе, искусстве Азербайджана, дали информацию профессорам о происходящих в этой сфере новшествах.  Затем встреча, состоявшаяся в неофициальном формате, продолжалась дискуссиями, обсуждениями, были освещены вопросы членов клуба.
Ректор, профессор Адалат Мурадов выразив признательность гостям за принятие приглашения и посещение университета, за добрые слова, рассказал о новшествах в UNEC, реализуемых проектах в целях повышения престижа университета.
В завершении было подчеркнуто о  важности проведения таких встреч, состоялся обмен мнениями по вопросам проведения в будущем встреч со студентами,  расширения сотрудничества между UNEC, Бакинской музыкальной академией и Национальной консерваторией.