Çingiz Abdullayev: “UNEC-də açıq söhbət, səmimi münasibət gördüm”
UNEC-in “Professorlar Klubu”nun növbəti görüşü keçirilib. Klubun üzvləri, universitetin professor-müəllim heyətinin fəxri qonaqları dünya şöhrətli yazıçı, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü, hüquq elmləri doktoru, “Neftçi” PFK-nın Müşahidə Şurasının sədri Çingiz Abdullayev, xalq artisti, Dövlət mükafatı laureatı, Üzeyir Hacıbəyov adına Bakı Musiqi Akademiyasının rektoru, professor Fərhad Bədəlbəyli, bəstəkar, Azərbaycan Milli Konservatoriyasının rektoru, professor Səyavuş Kərimi olub.
Klubun rəyasət heyətinin sədri, “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının müdiri, i.e.d, professor Əvəz Ələkbərov tədbiri giriş sözü ilə açaraq, klubun mahiyyəti və rolundan danışıb.
UNEC-də olmaqdan, universitetlə yaxından tanışlıqdan məmnun olduqlarını bildirən qonaqlar Azərbaycan mədəniyyəti, ədəbiyyatı, incəsənətindən danışıblar, bu sahədə baş verən yeniliklər barədə professorlara məlumat veriblər. Görüşdə daha sonra qeyri-rəsmi formatda keçən görüş diskussiyalar, müzakirələrlə davam edib, klub üzvlərinin sualları cavablandırılıb.
Dəvəti qəbul edərək görüşə gəldiklərinə görə, universitetlə bağlı xoş sözlərə görə qonaqlara təşəkkürünü çatdıran rektor, professor  Ədalət Muradov UNEC-dəki yeniliklər, onun nüfuzunun artırılması məsədilə reallaşdırılan layihələrdən danışıb.
Sonda belə görüşlərin keçirilməsinin vacibliyi vurğulanıb, gələcəkdə tələbələrlə görüşlərin keçirilməsi, UNEC ilə Bakı Musiqi Akademiyası və Milli Konservatoriya arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Chingiz Abdullayev: “I saw an open conversation and a sincere attitude at UNEC”
The next meeting of UNEC Professors’ Club has taken place. World-famous writer, member of Azerbaijan Writers’ Union, Dr of Law and a Chairman of the “Neftchi” FC Observatory Board Chingiz Abdullayev, People’s Artist, Laureate of State Award, Rector of Baku Musical Academy named after Uzeyir Hajibeyli, Professor Farhad Badalbayli and a composer, Rector of Azerbaijan National Conservatorium, Professor Sayavush Kerimi became the honorary guests of the club members, the academic staff.
Making an opening speech of the event, Chairman of the Club’s Presidium, Head of the Department of Finance and Financial Institutions, Dr of Econ., Professor Avaz Alakbarov spoke about the essence and the role of the club.
Expressing satisfaction of their visit to UNEC and getting acquainted with the university, the guests talked about the Azerbaijan culture, literature and art; provided the professors with the information about the innovations happened in this area. The meeting which turned to the informal format went on with debates, discussions and answering club members’ questions.
UNEC Rector, Professor Adalat Muradov expressed his gratitude for accepting the invitation to visit our university and kind words to the address of the university speaking about the novelties applied at UNEC and the projects realized to increase its image.
Necessity of the kind of event was emphasized in the end; views on the realization of the meetings with students and expanding relations with Baku Musical Academy and National Conservatorium were exchanged.