Dirçəliş yolundan başlanan şanlı tarix
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Zaqatala filialında Milli Dirçəliş Gününə həsr olunan “Dirçəliş yolundan başlanan şanlı tarix” mövzusunda tədbir keçirilib.
Dövlət himninin səsləndirilməsindən sonra UNEC-in Zaqatala filialının direktoru, professor Orucəli Rzayev Milli Dirçəliş Gününün tarixinə qısa nəzər salıb. Azərbaycan xalqının milli azadlıq mübarizəsində ümumxalq hərəkatının önəmli yer tutduğu qeyd edilərək, hadisələrin müstəqilliyimizə aparan yolda mühum rol oynadığı bildirilib. Müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin yaranmasında, inkişafında və dünyada tanınmasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin misilsiz tarixi xidmətlərindən bəhs edən O.Rzayev Ulu Öndərin ideyalarının əbədiyaşar olduğunu bildirib. Ulu Öndərin siyasəti Prezident İlham Əliyev tərəfindən qətiyyətlə davam etdirildiyi, ölkəniz çox sürətlə inkişaf etdiyi diqqətə çatdırılıb.
Ümumfənlər kafedrasının dosenti C.Arıxovun “Milli qürur günümüz” və  kafedranın müəllimi Cabbarlı Fəridin “Xalqımızın yaratdığı böyük tarix” mövzusunda çıxışından sonra Milli Dirçəliş gününə həsr olunan film nümayiş etdirilib. Tədbir tələbələrin iştirakı ilə hazırlanan bədii kompozisiyaya ilə davam edib.

Glorious History started in the Path of Revival
Event on the “Glorious History in the Path of Revival” dedicated to the National Revival Day was held in the Zagatala Branch of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
After the National Anthem, Director of Zagatala Branch of UNEC, Professor Orujali Rzayev had a glance to the history of National Revival Day. Stressing an important place occupied by the national movement in the struggle for national liberation of Azerbaijan people, the events were noted to be of great importance on the road to our independence. O.Rzayev who talked about the National Leader Heydar Aliyev’s invaluable contributions in the creation of the modern state of Azerbaijan, its development and recognition in the world, noting the Great Leader’s ideas are eternal. It was also pointed that the Great Leader’s policy is resolutely pursued by the President Ilham Aliyev and our country is developing very rapidly.
The film dedicated to the National Revival Day was demonstrated after the speeches by an Associate Professor of the Department of “General Subjects” J.Arikhov on “The Day of National Proud” and a teaching staff Jabbarli Farid on “A Great History created by our Nation” were made.