Dirçəliş yolundan başlanan şanlı tarix
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Zaqatala filialında Milli Dirçəliş Gününə həsr olunan “Dirçəliş yolundan başlanan şanlı tarix” mövzusunda tədbir keçirilib.
Dövlət himninin səsləndirilməsindən sonra UNEC-in Zaqatala filialının direktoru, professor Orucəli Rzayev Milli Dirçəliş Gününün tarixinə qısa nəzər salıb. Azərbaycan xalqının milli azadlıq mübarizəsində ümumxalq hərəkatının önəmli yer tutduğu qeyd edilərək, hadisələrin müstəqilliyimizə aparan yolda mühum rol oynadığı bildirilib. Müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin yaranmasında, inkişafında və dünyada tanınmasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin misilsiz tarixi xidmətlərindən bəhs edən O.Rzayev Ulu Öndərin ideyalarının əbədiyaşar olduğunu bildirib. Ulu Öndərin siyasəti Prezident İlham Əliyev tərəfindən qətiyyətlə davam etdirildiyi, ölkəniz çox sürətlə inkişaf etdiyi diqqətə çatdırılıb.
Ümumfənlər kafedrasının dosenti C.Arıxovun “Milli qürur günümüz” və  kafedranın müəllimi Cabbarlı Fəridin “Xalqımızın yaratdığı böyük tarix” mövzusunda çıxışından sonra Milli Dirçəliş gününə həsr olunan film nümayiş etdirilib. Tədbir tələbələrin iştirakı ilə hazırlanan bədii kompozisiyaya ilə davam edib.

Славная история начала пути возрождения
В Закатальском филиале Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялось мероприятие на тему «Славная история начала пути возрождения», посвященное Национальному дню возрождения.
После озвучивания государственного гимна директор Закатальского филиала, профессор Оруджали Рзаев сделал небольшой экскурс в историю Национального дня возрождения.  Было отмечено, что в борьбе за свободу азербайджанского народа важное место принадлежит общенародному движению, которое имело важное значение на пути, ведущего к независимости.  О.Рзаев подчеркнув о неоспоримых исторических заслугах Общенационального лидера Гейдара Алиева в основании, развитии и признании в мире современного независимого азербайджанского  государства, отметил, что идеи Великого вождя будут жить вечно. Он довел до внимания слушателей, что политика Великого вождя решительно продолжается Президентом Ильхамом Алиевым, наша страна развивается большими темпами
После выступления доцента кафедры Общих дисциплин Дж.Арыхова на тему «День национальной гордости» и преподавателя кафедры Джаббарлы Фарида «Великая история, созданная народом» был продемонстрирован фильм, посвященный Дню национального возрождения.