Ümumi fənlərin tədrisinin təşkili departamentinin direktoru dos. Rzayeva Gülnarə Namik qızı1960-cı il aprelin 9-da Bakı şəhərində anadan olmuşdur. 1977-ci ildə S.M.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Uinversitetinin (indiki Bakı Dövlət Univеrsitеti) filologiya fakültəsinə daxil olmuş, 1982-ci ildə həmin universiteti bitirmişdir.
1983-ildən D. Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Univеrsitеti) “Rus dili” kafedrasında fəaliyyətə başlamış müəllim, bаş müəllim vəzifələrində çalışmışdır. 2008-ci ildən “Rus dili” kafedrasının müdiri vəzifəsində çalışıb.
2008-ci ildə namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək Filologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini, 2013-cü ildə isə dosent elmi adını almışdır.
03.02.2020-ci il tarixdən UNEC-in Ümumi fənlərin tədrisinin təşkili departamentinin direktoru vəzifəsinə keçirilib.
UNEC-in “Karyera planlaşdırılması və inkişafı” kafedrasının (0.5 ştat) dosentidir.
Rusiya, Türkiyə, ABŞ, Tailand və digər ölkələrin nüfuzlu jurnallarında elmi məqalələri çap olunmuş, respublika və beynəlxalq elmi-praktik konfranslarda məruzələrlə çıxış etmişdir. 70-dən artıq elmi məqalə, 6 dərslik, 22 dərs vəsaiti, 7 fənn proqramının müəllifidir.
AR Təhsil Nazirliyinin Fəxri Fərmanı, Beynəlxalq elmi konfranslarda fəal iştirakına görə Təşəkkürnamə ilə təltif edilmişdir.

gulnara2023-05-03 at 11.00.29Директор Департамента организации преподавания общих дисциплин доц. Рзаева Гюльнара Намик гызы
Родилась 9 апреля 1960 года в городе Баку. В 1977 году поступила на филологический факультет Азербайджанского государственного университета имени С.М.Кирова (ныне Бакинский государственный университет), в 1982 году окончила указанный университет.
С 1983 года приступила к трудовой деятельности на кафедре Русского языка Азербайджанского института народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет). Работала на должности преподавателя, старшего преподавателя. С 2008 года работала на должности заведующего кафедрой «Русский язык».
В 2008 году защитив кандидатскую диссертацию, получила ученую степень доктора философии по филологии, а в 2013 году ученое звание доцента. В настоящее время работает над докторской диссертацией.
С 03.02.2020 года переведена на должность директора Департамента организации преподавания общих дисциплин.
Является доцентом кафедры «Планирование и развитие карьеры» UNEC (0,5).
Является автором научных статей, опубликованных в престижных журналах России, Турции, США, Таиланда и других стран, выступала с докладами в республиканских и международных научно-практических конференциях. Также автор свыше 70 статей, 3 учебников, 23 учебных пособий, 2 методических рекомендаций, 1 методического пособия и 6 учебных программ.
Награждена Почетной грамотой Министерства образования Азербайджанской Республики, благодарностью за активное участие в международных научных конференциях.