Mərkəzin rəhbəri: i.ü.f.d. A.H.İsmayılov
Bilik İqtisadiyyatı UNEC Tədqiqat Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin Elmi Şurasının 29 may 2019-cu il tarixli iclasının  165№-li Qərarı və UNEC rektorunun 152/3/2019 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır. UNEC rektorunun 364/3/2019 №-li  əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik “Beynəlxalq iqtisadiyyat (ingilisdilli)” kafedrasının müdiri, i.ü.f.d. İsmayılov Altay Hüseyn oğluna həvalə edilmişdir. i.f.d. dos. Altay İsmayılov hazırda Bakı Ali Neft Məktəbinin “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasının müdiridir.
İqtisadi və sosial-iqtisadi tədqiqatların aparılmasını və elmi tədqiqat işlərində empirik metodlardan istifadə olunmasını təşviq etmək; professor-müəllim heyətinə və tələbələrə keyfiyyətli elmi tədqiqatların aparılması və beynəlxalq bazalara çıxış imkanları ilə bağlı dəstək olacaq, yerli və beynəlxalq əməkdaşlıq çərçivəsində elmi-tədqiqat layihələrini həyata keçirmək.
image55508122021imagebuimage333imagepppimage222
UNEC-də Universitet-Biznes əlaqələrində tədqiqatların rolu müzakirə olundu (27.04.2022)
UNEC-də müzakirə: “İqtisadi inkişafa innovativ yanaşma zərurəti: müqayisəli təhlil və tətbiqlər” (30.11.2021)
“Müstəqillik dövrünün iqtisadi transformasiyası: ənənəvi iqtisadiyyatdan bilik iqtisadiyyatına keçid” (15.10.2021)
Elmi tədqiqatlar və akademik azadlığa həsr olunan seminar keçirilib (01.10.2021)
“İnnovativ sahibkarlığın mikro və makro aspektləri” mövzusunda onlayn seminar keçirilib (05.06.2021)
UNEC-də “Biliyin yayılması, innovasiya, universitetlər” mövzusunda seminar keçirilib (05.04.2021)
UNEC-də Qarabağ iqtisadiyyatının gələcək inkşafı ilə bağlı müzakirələr keçirilib (18.11.2020)
YOTUBE
“Azərbaycanda təhsil və gəlir səviyyəsi arasındakı əlaqə” (12.06.2020)
• Beynəlxalq və milli konfranslar, simpoziumlar, seminarlar, dəyirmi masalar,
təlimlər təşkil etmək;
• Hesabatlar, kitabçalar, tədqiqat sənədləri, məqalələr, bülletenlər, kitablar və s.
hazırlamaq;
• Ölkə daxilində və xaricdə yerləşən tədqiqat mərkəzləri, institutlar, universitetlər
və özəl sektor təmsilçiləri ilə əməkdaşlıq etmək;
• Fəaliyyət istiqamətləri  üzrə  daxil  olan  müraciətlərə  və  sorğulara
qanunvericiliyə  uyğun olaraq  baxılmasını  təmin etmək ;
• Səlahiyyətləri çərçivəsində  universitetin  inkişaf  konsepsiyasının həyata
keçirilməsini təmin etmək;
• Mərkəz tərəfindən fəaliyyət  prosesində  qanunvericiliyə  uyğun  olaraq  xidməti
məlumatların qorunmasını  təmin  etmək.
– i.ü.f.d. A.H.İsmayılov – Mərkəzin rəhbəri
– Qasımov Əhliman İbrahim – “Beynəlxalq iqtisadiyyat” (ingilisdilli) kafedrasının müəllimi
– Əsgərzadə Qədir Gəray – Bakı Mühəndislik Universitetinin “İqtisadiyyat” kafedrasının baş müəllimi;  UNEC “İqtisadi nəzəriyyə” ixtisası üzrə doktorantı
– dos.  Məmmədov Rza İbrahim – Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorunun müşaviri və İqtisadiyyat kafedrasının dosenti

Руководитель центра: д.ф.э. А. Х. Исмаилов
Исследовательский центр экономики знаний UNEC был создан по решению заседания Ученого совета Азербайджанского государственного экономического университета от 29 мая 2019 года №165 и на основе приказа ректора UNEC №152/3/2019. Согласно приказа ректора UNEC № 364/3/2019 руководство центром на общественных началах поручено заведующему кафедрой «Международная экономика» (на английском языке), д.ф.э. Исмаилову Алтаю Гусейн оглы. Д.ф.э., доц. Алтай Исмаилов в настоящее время является заведующим кафедрой «Управление менеджментом» Бакинской Высшей школы нефти.
НАШИ ЦЕЛИ
Содействовать проведению экономических и социально-экономических исследований и использованию эмпирических методов; оказывать поддержку профессорско-преподавательскому составу и студентам в проведении научных исследований и возможностям выхода на международные рынки; реализовывать научно-исследовательские проекты в рамках местного и международного сотрудничества.
image55508122021imagebuimage333imagepppimage222
• Реализовывать научно-исследовательские работы и проекты;
• Подготовить и опубликовать издания на разных языках;
• Подготовить отчеты, брошюры, научно-исследовательские документы, статьи, бюллетени и др.;
• Сотрудничать с представителями исследовательских центров, институтов, университетов и частного сектора внутри страны и за рубежом;
• В соответствии с законодательством обеспечить рассмотрение обращений и запросов, поступающих по направлениям деятельности;
• В рамках полномочий обеспечить осуществление концепции развития университета;
• Подготовить отчеты в связи с планом и деятельностью центра;
• Согласно законодательства в процессе деятельности обеспечить центром защиту служебной информации.
• д.ф.э. А.Г. Исмаилов – руководитель центра
• Гасымов Ахлиман Ибрагим – преподаватель кафедры «Международная экономика» (на английском языке)
• Аскерзаде Гадир Герай – старший преподаватель кафедры «Экономика» Бакинского инженерного университета; докторант по специальности «Экономическая теория» UNEC
• доц. Мамедов Рза Ибрагим – Советник ректора Сумгаитского государственного университета и доцент кафедры экономики