Mərkəzin rəhbəri: i.ü.f.d. A.H.İsmayılov
Bilik İqtisadiyyatı UNEC Tədqiqat Mərkəzi Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin Elmi Şurasının 29 may 2019-cu il tarixli iclasının  165№-li Qərarı və UNEC rektorunun 152/3/2019 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır. UNEC rektorunun 364/3/2019 №-li  əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik “Beynəlxalq iqtisadiyyat (ingilisdilli)” kafedrasının müdiri, i.ü.f.d. İsmayılov Altay Hüseyn oğluna həvalə edilmişdir. i.f.d. dos. Altay İsmayılov hazırda Bakı Ali Neft Məktəbinin “Biznesin idarə edilməsi” kafedrasının müdiridir.
İqtisadi və sosial-iqtisadi tədqiqatların aparılmasını və elmi tədqiqat işlərində empirik metodlardan istifadə olunmasını təşviq etmək; professor-müəllim heyətinə və tələbələrə keyfiyyətli elmi tədqiqatların aparılması və beynəlxalq bazalara çıxış imkanları ilə bağlı dəstək olacaq, yerli və beynəlxalq əməkdaşlıq çərçivəsində elmi-tədqiqat layihələrini həyata keçirmək.
image55508122021imagebuimage333imagepppimage222
UNEC-də Universitet-Biznes əlaqələrində tədqiqatların rolu müzakirə olundu (27.04.2022)
UNEC-də müzakirə: “İqtisadi inkişafa innovativ yanaşma zərurəti: müqayisəli təhlil və tətbiqlər” (30.11.2021)
“Müstəqillik dövrünün iqtisadi transformasiyası: ənənəvi iqtisadiyyatdan bilik iqtisadiyyatına keçid” (15.10.2021)
Elmi tədqiqatlar və akademik azadlığa həsr olunan seminar keçirilib (01.10.2021)
“İnnovativ sahibkarlığın mikro və makro aspektləri” mövzusunda onlayn seminar keçirilib (05.06.2021)
UNEC-də “Biliyin yayılması, innovasiya, universitetlər” mövzusunda seminar keçirilib (05.04.2021)
UNEC-də Qarabağ iqtisadiyyatının gələcək inkşafı ilə bağlı müzakirələr keçirilib (18.11.2020)
YOTUBE
“Azərbaycanda təhsil və gəlir səviyyəsi arasındakı əlaqə” (12.06.2020)
• Beynəlxalq və milli konfranslar, simpoziumlar, seminarlar, dəyirmi masalar,
təlimlər təşkil etmək;
• Hesabatlar, kitabçalar, tədqiqat sənədləri, məqalələr, bülletenlər, kitablar və s.
hazırlamaq;
• Ölkə daxilində və xaricdə yerləşən tədqiqat mərkəzləri, institutlar, universitetlər
və özəl sektor təmsilçiləri ilə əməkdaşlıq etmək;
• Fəaliyyət istiqamətləri  üzrə  daxil  olan  müraciətlərə  və  sorğulara
qanunvericiliyə  uyğun olaraq  baxılmasını  təmin etmək ;
• Səlahiyyətləri çərçivəsində  universitetin  inkişaf  konsepsiyasının həyata
keçirilməsini təmin etmək;
• Mərkəz tərəfindən fəaliyyət  prosesində  qanunvericiliyə  uyğun  olaraq  xidməti
məlumatların qorunmasını  təmin  etmək.
– i.ü.f.d. A.H.İsmayılov – Mərkəzin rəhbəri
– Qasımov Əhliman İbrahim – “Beynəlxalq iqtisadiyyat” (ingilisdilli) kafedrasının müəllimi
– Əsgərzadə Qədir Gəray – Bakı Mühəndislik Universitetinin “İqtisadiyyat” kafedrasının baş müəllimi;  UNEC “İqtisadi nəzəriyyə” ixtisası üzrə doktorantı
– dos.  Məmmədov Rza İbrahim – Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorunun müşaviri və İqtisadiyyat kafedrasının dosenti

Head of the Center: PhD in Economics,  A.H.Ismayilov
UNEC Research Center for Knowledge Economy was established by the decision No. 165 of the meeting of the Scientific Council of  Azerbaijan State University of Economics dated May 29, 2019 and the order of the UNEC Rector No. 152/3/2019. According to the order of the UNEC Rector dated 364/3/2019, the management of the center on a public basis was entrusted to the head of the department of International Economics (English), Ph.D. Ismayilov  Altay Huseyn oghlu.
To encourage the conduct of economic and socio-economic research and the use of empirical methods in scientific research; Implementation of research projects within the framework of local and international cooperation, which can support academic staff  and students in conducting quality scientific research and access to international markets
image55508122021imagebuimage333imagepppimage222
• To carry out scientific research works and projects;
• Organization of  international   and national conferences, symposiums, seminars, round tables, and trainings
• To prepare and publish publications in different languages;
• To prepare reports, brochures, research papers, articles, bulletins, books, etc.
• To cooperate with research centers, institutes, universities and private sector representatives located in the country and abroad;
• To ensure consideration of incoming appeals and inquiries on areas of activity  in accordance with the legislation;
• To ensure the implementation of the university development concept within its competence;
• To prepare reports on the work plan and activities of the Center;
• To ensure the protection of service information by the Center in the course of its activities in accordance with the legislation.
• PhD in Economics. A.H. Ismayilov – Head of the Center
• Gasimov Ahliman Ibrahim – teacher of the “International Economy” (English speaking) department
• Askarzade Gadir Geray – head teacher of the “Economics” department of Baku Engineering University; Doctoral student of UNEC “Economic theory”
• Assoc. Mammadov Rza Ibrahim – adviser to the rector of Sumgayit State University and associate professor of the Department of Economics