Ünvan: UNEC-in II tədris korpusu
Unec Sığorta Məktəbi  Azərbaycan Dövlət İqtisad  Universitetinin Elmi Şurasının 29 iyun 2018-ci il tarixli iclasının  160 №-li Qərarı və UNEC rektorunun 587/3/2018 №-li əmrinə əsasən yaranmışdır.
UNEC rektorunun 837/3/201№-li  əmrinə əsasən mərkəzə ictimai əsaslarla rəhbərlik h.f.d. Abbasbəyli Mustafa Aslan oğluna həvalə edilmişdir.
• İqtisadi və sosial elmlər üzrə elmi tədqiqatlar aparmaq, tədqiqat nəticəsində ortaya çıxan problem, təklif və tövsiyələri elmi mühit, cəmiyyət, dövlət və özəl sektor qurumları ilə bu və digər formada bölüşmək;
• Tədqiqatların aparılmasını təşviq etmək və bu sahədə qarşıya çıxan problemlərin həlli istiqamətində təkliflər vermək
“Postpandemiya dönəmində məşğulluq siyasəti: təcrübə, islahatlar və perspektivlər” (22.05.2020)
–  Fəaliyyət istiqamətləri üzrə daxil olan müraciətlərə və sorğulara qanunvericiliyə uyğun olaraq baxılmasını təmin etmək ;
– Səlahiyyətləri çərçivəsində universitetin inkişaf konsepsiyasının həyata keçirilməsini təmin etmək;
–  Məktəbin iş planını və fəaliyyəti ilə bağlı hesabatlar hazırlamaq;
– Məktəb tərəfindən fəaliyyət prosesində qanunvericiliyə uyğun olaraq xidməti məlumatların qorunmasını təmin etmək;
– Həsənov Orxan Qara oğlu –  “AVAND Sığorta brokeri” şirkətinin Direktorlar Şurasının sədri
– Bayramlı Kamil Mirzə oğlu – AR Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Sosial təminat siyasəti şöbəsinin məsləhətçisi

The head of the center: PhD in Law., Abbasbeyli Mustafa Aslan
Unec Insurance School has been established by the decision No. 160 of the meeting of the Scientific Council of  Azerbaijan State University of Economics dated June 29, 2018 and the order of the rector of UNEC No. 587/3/2018.
According to the order of the rector of UNEC   No. 837/3 / 201№, the management of the center was entrusted to PhD in Law., Abbasbeyli Mustafa Aslan on public bases.
To conduct scientific research in economic and social sciences, to share the problems, proposals and recommendations arising from the research with the scientific environment, society, public and private sector organizations in one form or another;
To encourage research and make suggestions for solving problems in this area.
– To carry out scientific research works and projects;
– To organize international and national conferences, symposiums, seminars, round tables, trainings;
– To prepare and publish publications in different languages;
– Preparation of reports, booklets, research documents, articles, bulletins, books, etc.;
– To cooperate with research centers, institutes, universities and private sector representatives located in the country and abroad;
– Ensuring that incoming appeals and inquiries on areas of activity are considered in accordance with the legislation;
– To ensure the implementation of the concept of development of the university within its powers;
– Prepare reports on the work plan and activities of the school;
– To ensure the protection of service information by the school in accordance with the law in the process of activity;