EHEA Tvinninq Layihəsinin ekspertləri Biznes və menecment fakültəsində olub
Aprelin 6-da (EHEA) Tvinninq layihəsi çərçivəsində Təhsil Nazirliyinin Akkreditasiya və Nostrifikasiya idarəsinin nümayəndələri və beynəlxalq ekspertlər UNEC-in Biznes və menecment fakültəsində olublar.
Fakültə dekanı, dosent Mirağa Əhmədov ekspertlərə Elektron Universitet Modeli və yeni yaradılan katiblik sistemi barədə məlumat verib. Bildirib ki, yeni sistemə əsasən, inzibati idarəetmə akademik idarəetmədən ayrılacaq. Dekanların cari və inzibati işlərinin görülməsi səlahiyyətlərinin böyük bir hissəsini katiblik həyata keçirəcək.
Kafedra müdirləri ekspertlərə yeni təhsil strandartları, tədris metodları, elmi-tədqiqat işlərindən danışıblar. Fakültənin maddi-texniki və elmi bazası və tələbə təşkilatlarının fəaliyyəti ilə tanış olan ekspertlər IV kursların imtahan prosesini də müşahidə ediblər. Layihə ekspertləri fakültənin nəzdində fəaliyyət göstərən ixtisas kafedralarının, tələbə təşkilatlarının fəaliyyətini, eləcə də katiblik sistemini və Elektron Universitet Modelinin iş prinsiplərini yüksək qiymətləndiriblər.

Experts of EHEA Twinning Project visit the Faculty of Business and Management
Representatives of the Accreditation and Nostrification Office of the Ministry of Education and international experts visited UNEC’s Faculty of Business and Management within (EHEA) Twinning Project on April 6.
The School Dean, Associate Professor Miragha Ahmadov provided the experts with the information about the Electronic University Modal and newly established system of secretariat. He said the administrational governance would be separated from the academic one, in accordance with the new system. A large part of the deans’ authorities on current and administrative affairs would be implemented by the secretariat.
Head of Departments spoke to experts about the new education standards, teaching methods and scientific- research works. Getting acquainted with the faculty’s material and technical and scientific basis of the school, experts observed the exam process of the iv year students. The project experts highly evaluated the performances of the student organizations and departments under the faculty, as well as the working principle of the secretariat system and Electronic University Model.