EHEA Tvinninq Layihəsinin ekspertləri Biznes və menecment fakültəsində olub
Aprelin 6-da (EHEA) Tvinninq layihəsi çərçivəsində Təhsil Nazirliyinin Akkreditasiya və Nostrifikasiya idarəsinin nümayəndələri və beynəlxalq ekspertlər UNEC-in Biznes və menecment fakültəsində olublar.
Fakültə dekanı, dosent Mirağa Əhmədov ekspertlərə Elektron Universitet Modeli və yeni yaradılan katiblik sistemi barədə məlumat verib. Bildirib ki, yeni sistemə əsasən, inzibati idarəetmə akademik idarəetmədən ayrılacaq. Dekanların cari və inzibati işlərinin görülməsi səlahiyyətlərinin böyük bir hissəsini katiblik həyata keçirəcək.
Kafedra müdirləri ekspertlərə yeni təhsil strandartları, tədris metodları, elmi-tədqiqat işlərindən danışıblar. Fakültənin maddi-texniki və elmi bazası və tələbə təşkilatlarının fəaliyyəti ilə tanış olan ekspertlər IV kursların imtahan prosesini də müşahidə ediblər. Layihə ekspertləri fakültənin nəzdində fəaliyyət göstərən ixtisas kafedralarının, tələbə təşkilatlarının fəaliyyətini, eləcə də katiblik sistemini və Elektron Universitet Modelinin iş prinsiplərini yüksək qiymətləndiriblər.

Эксперты проекта EHEA Tvinninq побывали на факультете Бизнеса и менеджмента
6 апреля в рамках проекта Tvinninq (EHEA) представители Управления аккредитации и нострификации и международные эксперты побывали на факультете Бизнеса и менеджмента UNEC.
Декан факультета, доцент Мирага Ахмедов представил информацию экспертам о модели Электронного университета и вновь созданной системы секретариата. Он отметил, что в соответствии с новой системой административное управление будет отделено от академического. Большую часть полномочий проведения текущих и административных работ деканов будет осуществлять секретариат.
Заведующие кафедрами рассказали экспертам о новых образовательных стандартах, учебных методах, научно-исследовательских работах. Эксперты, ознакомившиеся с материально-технической и научной базой факультета, наблюдали за процессом экзаменов студентов IV курса. Эксперты проекта высоко оценили деятельность кафедр при факультете, студенческих организаций, а также систему секретариата и принцип работы модели Электронного университета.