Fransanın Montpellier Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur
Non-Erasmus (ikili əməkdaşlıq çərçivəsində) Fransanın Montpellier Universitetində mübadilə proqramına sənəd qəbulu elan olunur.
Mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC tələbələri 2022-2023-ci tədris ilinin yaz semestrində xaricdə təhsillərini davam edə bilərlər. Mübadilə proqramının şərtlərinə əsasən, xarici universitetə təhsil haqqı ödənilmir. Tələbələr yalnız yol və yaşayış xərclərini qarşılayacaqlar.  Universitetlər üzrə ayrılmış yerlərin say məhdudiyyətini nəzərə alaraq, müraciət çox olunan zaman müsabiqə keçiriləcək.
• Gedəcək ölkənin tədris olunacaq xarici dilini sərbəst bilməli. (İngilis dilində və istəyə bağlı olaraq alman dilində təhsil ala bilərlər)
• UNEC-in 2-ci və ya 3-cü kurs tələbəsi olmalı.
Non-Erasmus mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC-in tələbələri aşağıdakı universitetlərə getmək üçün müraciət edə bilərlər:
• Fransanın Montpellier Universiteti – 2 yer (bakalavr pilləsi üzrə təhsil alan tələbələr)
• Ərizə
• Transkript
• CV (azərbaycan və ingilis dilində)
• Pasport və ya şəxsiyyət vəsiqəsi
• Son müraciət tarixi: 1 noyabr, 2022-ci il.
Sənədlər yuxarıda göstərilən ardıcıllıqla bir fayl olaraq (pdf formatında) [email protected] email ünvanına  göndərilməlidir.

Application for the exchange program at the University of Montpellier, France is announced
Application for non-Erasmus (within bilateral cooperation) exchange program at the University of Montpellier, France is announced.
Within the framework of the exchange program, UNEC students can continue their studies abroad in the spring semester of the 2022-2023 academic year. Under the terms of the exchange program, the foreign university tuition fee is waived. Students will only cover travel and accommodation expenses. Taking into account the number of places allocated by universities, the competition will be held when there are more applications.
Basic conditions:
• Must be fluent in the foreign language of the country to be taught. (They can study in English and optionally in German)
• Must be a 2nd or 3rd-year student of UNEC.
Under the non-Erasmus exchange program, UNEC students can apply to go to the following universities:
• University of Montpellier, France – 2 places (undergraduate students)
• Application
• Transcript
• CV (in Azerbaijani and English)
• Passport or ID card
• Application deadline: November 1, 2022.
The documents should be sent as one file (in pdf format) in the order indicated above to the email address [email protected]
• Only a certain number of students (shortlisted candidates) will be invited to the online interview.