1960-cı ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
1977-ci ildə S.M.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetinin (hazırda Bakı Dövlət Universiteti) Mexanika-riyaziyyat fakültəsinə qəbul olunmuş, 1982-ci ildə oranı fərqlənmə diplomu ilə bitirib Azərbaycan Elmlər Akademiyası (hazırda AMEA) Kibernetika İnstitutunda işə başlamışdır.
Müxtəlif illərdə mühəndis, elmi işçi, böyük elmi işçi vəzifələrində çalışmışdır.
1988-ci ildə Azərbaycan Dövlət Universitetinin İxtisaslaşdırılmış Müdafiə Şurasında namizədlik dissertasiyasını müdafiə edərək fizika-riyaziyyat elmləri namizədi elmi dərəcəsi almışdır.
1995-ci ildən Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq-Kommersiya İnstitutunun “Ali riyaziyyat” kafedrasında  baş müəllim, dosent vəzifələrində işləmişdir.
2000-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Riyaziyyat” kafedrasının dosentidir.
2020-ci ildən UNEC -in “Riyaziyyat və statistika” kafedrasının dosentidir.
34 elmi-metodik əsərin, o cümlədən metodik göstəriş, fənn üzrə proqram, elmi məqalə və tezislərin müəllifidir.

к.ф.-м. н., доц. Шихлинская Гюльнара Теймур кызы
В 1977 году поступила на Механико-математический факультет Азербайджанского государственного университета имени С.М.Кирова (ныне Бакинский государственный университет).
В 1982 году окончила с дипломом отличия указанный институт и приступила к трудовой деятельности в Институте кибернетики Академии наук Азербайджана (ныне НАНА).
В последующие годы работала инженером, научным работником, старшим научным сотрудником.
В 1988 году на Специализированном совете по защите защитила кандидатскую диссертацию и получила ученую степень кандидата физико-математических наук.
С 1995 года работала на кафедре «Высшая математика» Бакинского государственного товароведно-коммерческого института на должности старшего преподавателя, доцента.
С 2000 года является доцентом кафедры «Математика» Азербайджанского государственного экономического университета.