Georgiy Saqolov: “Uğurlu iqtisadi islahatların əsasını keyfiyyətli işçi qüvvəsi təşkil edir”
Rusiya Təbii Elmlər və Beynəlxalq Menecment Akademiyalarının akademiki, Moskvadakı Beynəlxalq Universitetin professoru Georgiy Saqolov Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
Tanınmış iqtisadçı UNEC-də “Müasir dünyada yeni meyllər və aktual problemlər” mövzusunda keçirilən konfransa qatılıb.
Konfransın moderatoru, UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov iştirakçılara qonaq haqqında, onun dünya iqtisadiyyatı, sosial biznes, sosial siyasət sahəsində yazdığı monoqrafiya və kitablardan danışıb.
UNEC-in professor-müəllim heyəti, elm xadimləri qarşısında çıxış edən G.Saqolov dünya iqtisadiyyatında baş verən proseslərə öz münasibətini bildirib, müasir qlobal iqtisadi problemlərdən, onların yaranma səbəblərindən və həlli yollarından, sosial biznesin əhəmiyyətindən, inkişaf etdirilməsi qaydalarından  danışıb. Bildirib ki, uğurlu iqtisadi islahatların əsasını texnologiya, instutisional inkişaf, investisiya yatırımı, maliyyə mənbəyinin olması və keyfiyyətli işçi qüvvəsi təşkil edir.
Sonda konfrans iştirakçıları professor Georgiy Saqolova suallarını veriblər və  mövzu ilə bağlı fikirlərini bildiriblər, təkliflərini səsləndiriblər.

Georgy Tsagolov: “High- quality workforce is the foundation of successful economic reforms”
Academician of the Academies of Natural Sciences and International Management of Russia, Professor of the International University in Moscow Georgy Tsagolov has visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The well- known economist joined the conference on “New Trends and Urgent Problems in Modern World” held at UNEC.
The Conference moderator, Director of UNEC Department of Science, Professor Zahid Mammadov informed the participants about the guest, his monographs and books written on world economy, social business and social policy.
Speaking to UNEC’s academic staff and scientists G. Tsagolov evaluated the processes happened in global economy and spoke about the modern global economic problems, their causes and solutions, importance of social business and margins of development. He said that technology, institutional progress, investment existence of financial sources and quality of workforce are the basis of successfully economic reforms.
The participants of the conference addressed their questions on the topic to Georgy Tsagolov and shared their views on the subject and made proposals at the end.