Georgiy Saqolov: “Uğurlu iqtisadi islahatların əsasını keyfiyyətli işçi qüvvəsi təşkil edir”
Rusiya Təbii Elmlər və Beynəlxalq Menecment Akademiyalarının akademiki, Moskvadakı Beynəlxalq Universitetin professoru Georgiy Saqolov Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
Tanınmış iqtisadçı UNEC-də “Müasir dünyada yeni meyllər və aktual problemlər” mövzusunda keçirilən konfransa qatılıb.
Konfransın moderatoru, UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov iştirakçılara qonaq haqqında, onun dünya iqtisadiyyatı, sosial biznes, sosial siyasət sahəsində yazdığı monoqrafiya və kitablardan danışıb.
UNEC-in professor-müəllim heyəti, elm xadimləri qarşısında çıxış edən G.Saqolov dünya iqtisadiyyatında baş verən proseslərə öz münasibətini bildirib, müasir qlobal iqtisadi problemlərdən, onların yaranma səbəblərindən və həlli yollarından, sosial biznesin əhəmiyyətindən, inkişaf etdirilməsi qaydalarından  danışıb. Bildirib ki, uğurlu iqtisadi islahatların əsasını texnologiya, instutisional inkişaf, investisiya yatırımı, maliyyə mənbəyinin olması və keyfiyyətli işçi qüvvəsi təşkil edir.
Sonda konfrans iştirakçıları professor Georgiy Saqolova suallarını veriblər və  mövzu ilə bağlı fikirlərini bildiriblər, təkliflərini səsləndiriblər.

Георгий Цаголов: “Основу успешных экономических реформ составляет качественная рабочая сила”
Академик Российской академии естественных наук и Международной академии менеджмента, профессор Московского международного университета Георгий Цаголов посетил Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC).
Известный экономист принял участие в проведенном UNEC конференции на тему «Новые тенденции в современном мире и актуальные проблемы».
Модератор конференции, заведующий Научным отделом UNEC, профессор Захид Мамедов рассказал участникам о госте, написанных им монографии и книгах в сфере мировой экономики, социального бизнеса, социальной политики.
Выступивший перед профессорско-преподавательским составом, деятелями науки UNEC Г.Цаголов рассказал о своем  отношении к процессам, происходящим в мировой экономике, современных глобальных экономических проблемах, причинах их возникновения и путей их решения, значении социального бизнеса, правилах их развития. Было отмечено, что  основу успешных экономических реформ составляют технология, институциональное развитие, инвестиционный вклад, наличие финансового источника и качественная рабочая сила.
В завершении участники конференции обратились с вопросами к Георгию Цаголову и в связи с темой выразили свои мнения, предложения.