Hacıyeva Arzu Əli qızı
1987-ci il iyunun 1-də Bakı şəhərində anadan olmuşdur. Bakı şəhəri, Xətai rayonu 27 nömrəli ingilis dili təmayüllü məktəbi bitirdikdən sonra 2004-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq İqtisadi Əlaqələr fakültəsinin “Xüsusi İstedadlar Qrupu” na daxil olmuş, 2008-ci ildə xüsusi fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. Bakalavr təhsilini bitirdikdən sonra, elə həmin il Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Xüsusi İstedadlar Qrupu”-da Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər üzrə magistraturaya daxil olmuş və 2010-cu ildə xüsusi fərqlənmə diplomu ilə bitirərək magistr dərəcəsi almışdır. 2009-cu ildə ABŞ-ın Duke Universitetinin Layihə Qiymətləndirilməsi və Risklərin İdarə Edilməsi kursunu bitirmişdir.
“2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xarici ölkələrdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində xaricdə təhsil üzrə dövlət təqaüdü qazanmış və 2012-ci ildə İngiltərənin Esseks Universitetində Beynəlxalq İqtisadiyyat üzrə ikinci magistr dərəcəsini müvəffəqiyyətlə tamamlamışdır. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
2009-cu ildən İqtisadiyyat Nazirliyinin “Beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq” departamentinin məsləhətçisi kimi iş təcrübəsinə başlamışdır. 2011-2015-ci illərdə bir sıra maliyyə təşkilatları üzrə koordinator-baş məsləhətçi vəzifəsində çalışmışdır.
2015-ci ildən Azərbaycan İnvestisiya Şirkətinin Maliyyə-iqtisadi Təhlil şöbəsində investisiya analitiki vəzifəsində çalışır.
Bir sıra konfrans və seminarların – Dünya Bankının, Yaşıl iqtisadiyyat və İqtisadi inkişaf strategiyaları ” mövzusunda konfrans, Layihənin İdarə Edilməsi üzrə təlimi, Asiya İnkişaf Bankının “İnvestisiya Krediti və Qrant Dəstəyi Mexanizmi” mövzusunda seminarın iştirakçısı olmuşdur.
2014-cü ildən etibarən Arzu Hacıyeva Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və Sabah Qruplarında tədris edir.

Гаджиева Арзу Али гызы
Родилась 1 июня 1987 года в Баку. После окончания в 2004 году школы № 27 с английским уклоном Хатаинского района Баку поступила в «Группу особо одаренных» факультета Международных экономических отношений Азербайджанского государственного экономического университета и окончила его с отличием в 2008 году. После завершения образования бакалавра в том же году поступила в магистратуру по специальности «Международные экономические отношения» в «Группу особо одаренных» Азербайджанского государственного экономического университета, а в 2010 году окончила его с отличием и получил степень магистра. В 2009 году окончила курс «Оценка проектов и управление рисками» в Университете Дьюка, США.
Получила государственную стипендию на обучение за рубежом в рамках «Государственной программы обучения азербайджанской молодежи в зарубежных странах в 2007-2015 годы», В 2012 году успешно получила вторую степень магистра международной экономики в Университете Эссекса, Англия. Доктор философии по экономике.
С 2009 года начала свою трудовую деятельность консультантом департамента «Сотрудничество с международными организациями» Министерства экономики. В 2011-2015 годах работала координатором-главным консультантом в ряде финансовых организаций.
С 2015 года работает инвестиционным аналитиком в Департаменте финансово-экономического анализа Азербайджанской инвестиционной компании.
Принимала участие в ряде конференций и семинаров — конференции Всемирного банка «Зеленая экономика и стратегии экономического развития», тренинге по управлению проектами, семинаре Азиатского банка развития «Механизм инвестиционного кредита и грант поддержки».
С 2014 года Арзу Гаджиева преподает в Международной школе экономики и группах Сабах.
В настоящее время является старшим преподавателем кафедры «Международная экономика и бизнес» UNEC (0,5).