Hacıyeva Arzu Əli qızı
1987-ci il iyunun 1-də Bakı şəhərində anadan olmuşdur. Bakı şəhəri, Xətai rayonu 27 nömrəli ingilis dili təmayüllü məktəbi bitirdikdən sonra 2004-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq İqtisadi Əlaqələr fakültəsinin “Xüsusi İstedadlar Qrupu” na daxil olmuş, 2008-ci ildə xüsusi fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. Bakalavr təhsilini bitirdikdən sonra, elə həmin il Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Xüsusi İstedadlar Qrupu”-da Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər üzrə magistraturaya daxil olmuş və 2010-cu ildə xüsusi fərqlənmə diplomu ilə bitirərək magistr dərəcəsi almışdır. 2009-cu ildə ABŞ-ın Duke Universitetinin Layihə Qiymətləndirilməsi və Risklərin İdarə Edilməsi kursunu bitirmişdir.
“2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xarici ölkələrdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində xaricdə təhsil üzrə dövlət təqaüdü qazanmış və 2012-ci ildə İngiltərənin Esseks Universitetində Beynəlxalq İqtisadiyyat üzrə ikinci magistr dərəcəsini müvəffəqiyyətlə tamamlamışdır. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
2009-cu ildən İqtisadiyyat Nazirliyinin “Beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq” departamentinin məsləhətçisi kimi iş təcrübəsinə başlamışdır. 2011-2015-ci illərdə bir sıra maliyyə təşkilatları üzrə koordinator-baş məsləhətçi vəzifəsində çalışmışdır.
2015-ci ildən Azərbaycan İnvestisiya Şirkətinin Maliyyə-iqtisadi Təhlil şöbəsində investisiya analitiki vəzifəsində çalışır.
Bir sıra konfrans və seminarların – Dünya Bankının, Yaşıl iqtisadiyyat və İqtisadi inkişaf strategiyaları ” mövzusunda konfrans, Layihənin İdarə Edilməsi üzrə təlimi, Asiya İnkişaf Bankının “İnvestisiya Krediti və Qrant Dəstəyi Mexanizmi” mövzusunda seminarın iştirakçısı olmuşdur.
2014-cü ildən etibarən Arzu Hacıyeva Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və Sabah Qruplarında tədris edir.

She was born in Baku city on June 1, 1987. After graduating English language-oriented school   No 27 of Khatai district of Baku city, she entered into the “Special Talents Group”, International Economic Relations faculty of Azerbaijan State Economic University in 2004 and graduated with special honors in 2008. She undertook her Master’s degree in International economic relations at “Special Talents Group”, Azerbaijan State Economic University and completed it with special honors in 2010. In 2009 she completed the course of Project Appraisal and Risk Management of Duke University, USA.
Being awarded with the scholarship under the “State program for the Education of Young Azerbaijanis Abroad in 2007-2015”, Arzu Hajiyeva earned her second Master degree in International Economics at the University of Essex, United Kingdom in 2012.  Now she is doing her PhD in World Economy at UNEC and is in the process of dissertation defence.
Arzu Hajiyeva started her work experience in 2009 as a specialist in the Department of “Cooperation with International Organizations”, Ministry of Economy. 2011-2015 she worked as a chief specialist and coordinator for several financial institutions.
She was participator of several conferences and seminars like, Conference on “Economics of Green Growth and Economic Growth Strategies”, World Bank, Public Investment Capacity Building Project – Training on Project Management, World Bank, Seminar on “Investment Credit and Grant Disbursement Mechanism” Asian Development Bank and others.
Since 2015 she is working as investment analyst at the Department of Economic-Financial Analysis of Azerbaijan Investment Company.
Since the beginning of the 2014 academic year Arzu Hajiyeva has been teaching in İnternational School of Economics and Sabah Groups, UNEC.