Harvard və Dyuk universitetlərinin məzunu UNEC tələbələrinə ustad dərsi keçib
ABŞ-ın nüfuzlu Harvard və Dyuk universitetlərinin məzunu, Amerika Universitetinin məlllimi, strateji kommunikasiya, ictimai nitq və etik davranış qaydaları üzrə peşəkar William Beaman UNEC tələbələrinə “Biznesdə etika” mövzusunda ustad dərsi keçib.
UNEC-in bütün fakültələrindən bakalavr və magistrlərın qatıldığı dərsdə amerikalı müəllim biznes münasibətlərində hansı etik davranış qaydalarının əsas amil olduğunu açıqlayıb. Bizneslə məşğul olarkən qeyri-etik sayılan faktorlara diqqət çəkib. Çıxışını real keyslər üzərindən edən strateji kommunikasiya bilicisi biznes mühitində etik qaydaların hansının daha yüksək effekt verməsi və müxtəlif situasiyalarda necə davranmağın sirlərini açıqlayıb. Auditoriya qarşısında bir neçə etik moral dilemma keysləri təqdim edən W.Beaman UNEC tələbələrinin mövcud durumda necə davranacaqları barədə fikirlərini dinləyib.
İştirakçıların çoxsaylı suallarını cavablandıran amerikalı müəllim UNEC tələbələrinin bilik və müzakirə bacarıqlarını yüksək qiymətləndirib.
Tədbirdə SABAH İcra Komitəsinin rəhbəri Şahin Seyidzadə, UNEC Biznes Məktəbinin direktoru Nazim Hacıyev, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Anar Rzayev və digər müəllimlər də iştirak edib.

The Harvard and Duke Universities’ Alumnus conducted a Master Class to UNEC Students
graduate of the Universities of Harvard and Duke, the US, a senior teacher, expert in strategic communication, public speech, and ethic behavior William Beaman has conducted a Master class to UNEC students on “Business Ethics”.
The American instructor revealed a key factor in any code of ethics in the course of business relations within the lesson attended by the undergraduate and graduate students of all the faculties of UNEC. He drew to attention to the factors which are considered unethical in business. Making a speech on real cases, strategic communications expert noted the secrets of higher ethical rules in business environment and different situations. W. Beaman who represented some ethic moral dilemma cases before the audience, heard UNEC students’ views on how to deal in existing situation. He praised UNEC students’ behavior and skills to discuss.
Head of SABAH Executive Committee Shahin Seyidzade, Director of UNEC Business School Nazim Hajiyev and the Director of International School of Economics Anar Rzayev and other teachers attended the lesson.