Harvard və Dyuk universitetlərinin məzunu UNEC tələbələrinə ustad dərsi keçib
ABŞ-ın nüfuzlu Harvard və Dyuk universitetlərinin məzunu, Amerika Universitetinin məlllimi, strateji kommunikasiya, ictimai nitq və etik davranış qaydaları üzrə peşəkar William Beaman UNEC tələbələrinə “Biznesdə etika” mövzusunda ustad dərsi keçib.
UNEC-in bütün fakültələrindən bakalavr və magistrlərın qatıldığı dərsdə amerikalı müəllim biznes münasibətlərində hansı etik davranış qaydalarının əsas amil olduğunu açıqlayıb. Bizneslə məşğul olarkən qeyri-etik sayılan faktorlara diqqət çəkib. Çıxışını real keyslər üzərindən edən strateji kommunikasiya bilicisi biznes mühitində etik qaydaların hansının daha yüksək effekt verməsi və müxtəlif situasiyalarda necə davranmağın sirlərini açıqlayıb. Auditoriya qarşısında bir neçə etik moral dilemma keysləri təqdim edən W.Beaman UNEC tələbələrinin mövcud durumda necə davranacaqları barədə fikirlərini dinləyib.
İştirakçıların çoxsaylı suallarını cavablandıran amerikalı müəllim UNEC tələbələrinin bilik və müzakirə bacarıqlarını yüksək qiymətləndirib.
Tədbirdə SABAH İcra Komitəsinin rəhbəri Şahin Seyidzadə, UNEC Biznes Məktəbinin direktoru Nazim Hacıyev, Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru Anar Rzayev və digər müəllimlər də iştirak edib.

Выпускник Гарвардского и Дьюкского университетов провел урок мастер-класс для студентов UNEC
Выпускник престижных университетов США Гарвардского и Дьюкского, старший преподаватель американского университета, специалист по стратегической коммуникации, правилам этического поведения в обществе Виллиам Бимен провел урок мастер-класс на тему «Этика в бизнесе» для студентов UNEC.
На уроке, в котором присутствовали бакалавры и магистры всех факультетов UNEC, американский преподаватель раскрыл основной фактор правил этического поведения в отношениях бизнеса. Он обратил на факторы, которые считаются неэтичными в бизнесе. Выступив, используя методы реального кейса, знаток стратегической коммуникации отметил этические правила, которые могут дать наибольший эффект в бизнесе и разъяснил секреты поведения в различных ситуациях. В.Бимен, представив перед аудиторией несколько кейсов морально-этической дилеммы, выслушал мнения студентов UNEC о правилах поведения в сложившейся ситуации. Он высоко оценил способности поведения и обсуждения студентов UNEC.
В мероприятии приняли участие руководитель Исполнительного комитета SABAH Шахин Сеидзаде, директор Школы бизнеса UNEC Назим Гаджиев, директор Международной школы экономики Анар Рзаев и другие преподаватели.