İş telefonu: +99412492 4004
1974-1976-cı illərdə keçmiş Almaniya Demokratik Respublikasındakı sovet hərbi kontingentinin tərkibində xidmət edib.
1976-1978-ci ilədək Füzuli rayonunun “Araz” sovxozunda fəhlə işləmişdir.
1978-ci D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti) Uçot-iqtisad fakültəsinin əyani şöbəsinə qəbul olunub. 1982-ci ildə institutu ”Mühasibat uçotu, nəzarət və təsərrüfat fəaliyyətinin təhlili“ ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirib. Ali təhsilli mütəxəssis kimi 1982-ci ildə Füzuli rayonu “Araz” sovxozunda mühasib işləyib. 1983-1985-ci illərdə isə Azərbaycan LKGİ Füzuli rayon komitəsinin komsomol
təşkilatları şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb.
1985-1988-ci illərdə istehsalatdan ayrılmaqla universitetin aspiranturasında əyani təhsil alıb. 1988-ci ildə vaxtından əvvəl yazdığı dissertasiya işini M.B.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetində “Mühasibat uçotu, nəzarət və təsərrüfat fəaliyyətinin təhlili” doktorluq işi üzrə ixtisaslaşmış müdafiə şurasında 08.00.12 “Mühasibat uçotu və təsərrüfat fəaliyyətinin təhlili” ixtisası üzrə müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsini alıb.
1988-ci ildə “Təsərrüfat fəaliyyətinin təhlili” kafedrasınının nəzdində laboratoriya müdiri, 1989-cu ildə isə həmin kafedranın müəllimi, baş müəllimi vəzifələrində işləyib, 1997- cı ildə müsabiqə yolu ilə dosent seçilib.
2000-2003-cü ildə Universitetinin “Uçot-iqtisad” fakultəsində həmkarlar təşkilatının sədri işləyib.
2001-2005-ci illərdə “Uçot-iqtisad” fakültəsinin tədris işləri üzrə dekan müavini vəzifəsində işləyib. 2001-ci ildə həmin fakultədə dekan vəzifəsini icra edib.
2010-cu ildə 08.00.12 “Mühasibat uçotu, Statistika” ixtisası üzrə “Bazar iqtisadiyyatı şəraitində sənayedə istehsal gücündən istifadənin səmərəliliyinin yüksəldilməsi ehtiyatlarının təhlili“ mövzusunda desertasiya işini müdafiə etmiş .2015-ci ildə İqtisad elmləri doktoru alimlik dərəcəsi elm adına layiq görülmüşdür.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Maliyyə və audit” kafedrasının iqtisad elmləri doktoru , professorudur.
1988-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Mühasibat uçotu və audit “ kafedrasında pedaqoji fəaliyyətini davam etdirir. Professor 160-dən çox elmi-metodiki əsərin (3 monoqrafiya, 2 dərslik, 4 dərs vəsaiti, 18 metodik göstəriş, 20 tədris proqramı) müəllifidir. Yerli və beynəlxalq konfranslarda tezislərin müəllifidir. Xarici ölkələrdə 15 elmi məqaləsi nəşr olunub. 10-dən çox beynəlxalq konfransın materiallarında elm məqalələrin müəllifidir. Respublikanın iqtisadi həyatı ilə bağlı 25 –dən çox elmi məqalələri nəşr olunmuşdur. Hazırda mühasibat ixisası üzrə beş nəfər doktorantın elmi rəhbəridir.
2016-2020-ci illərdə, Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Əmək və Sosial Problemlər üzrə Elm-Tədqiqat və Tədris Mərkəzində “Mühasibat uçotu” ixtisası üzrə dokturanturaya qəbul komissiyasının üzvü olmuşdur.
2017-2019-cu illərdə Təhsil Nazirliyinin müvafiq əmri ilə Bakı Biznes Universitetində 060402 “Mühasibat uçotu və audit” ixtisası üzrə bakalavr və magistratura pilləsində buraxılış yekun Dövlət Attestasiya Komissiyasının sədri olmuşdur.
2015-2019-ci illərdə beynəlxalq lisenziyalı “Azərbaycan vergi” jurnalında rəyçi olub.
Hazırda Azərbaycan İqtisadçılar İttifaqının üzvüdür və beynəlxalq lisenziyali “ENECO” jurnalında resenzisdir. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin nəzdində, İqtisadi Araşdırmalar Elmi Tətqiqat İnistitunda fəaliyyət göstərən FD 1.11 disertasiya şurasının üzvüdür.
2022-ci ilin sentiyabr ayında Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin rektorunun müvafiq əmri ilə dokturanturaya qəbul üzrə ixtisas fənnindən imtahan komissiyasının üzvü.
FD 1.11 Dissertasiya şurası nəzdində 5303.01 ixtisaslar üzrə yaradılmış elmi seminarın sədri.
2016-cı il tarixdə UNEC-in rektoru Ə.Muradov “31 dekabr Dünya Azərbaycanlılarıının Həmrəylik Günü” və “Yeni il” bayramları münasibəti ilə səmərəli elmi-pedaqoji və əmək fəaliyyəti münasibəti ilə mükafatlandıraraq təşəkkür edib .
2017-ci ildə “Təhsilin inkişafındakı xidmətlərinə, gənc nəslin təlim-tərbiyəsi sahəsində yüksək nəaliyyətlər əldə etdiyinə görə” və 5 oktyabr – Beynəlxalq Müəllimlər Günü münasibətilə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Fəxri Fərmanına layiq görülüb.
2020-ci ildə Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyinin əmri ilə “Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi” döş nişanı ilə təltif edilib.
Professor F.Hacıyev 2017-ci ildə “Təhsilin inkişafındakı xidmətlərinə, gənc nəslin təlim-tərbiyəsi sahəsində yüksək nəaliyyətlər əldə etdiyinə görə” və 5 oktyabr – Beynəlxalq Müəllimlər Günü münasibətilə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Fəxri Fərmanına layiq görülüb.
Hazırda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin ”Maliyyə və audit” kafedrasının professorudur, iqtisad elmləri doktorudur.
Müxtəlif illərdə keçirilmiş beynəlxalq elmi-praktiki konfransların materiallarında və digər jurnallarda dərc edilmiş 30adda elmi məqalələrdə öz əksini tapmışdır.
TƏDRIS ETDIYI FƏNLƏR VƏ TƏDRIS DILLƏRI
“Audit”, “Daxili audit”, “Xərclərin idarə edilməsi” və “Fəaliyyətin effektiv idarə edilməsi” fənnlərini tədris edir.(azərbaycan dilində)
AKADEMIK PROFILLƏRİ:
https://scholar.google.com/citations?hl=ru&user=H8r8CmQAAAAJ
Google Scholar Reserch Gate ORCİD Publons
TƏDQİQAT SAHƏLƏRİ:
Maliyyə və mühasibat
F.Hacıyev. Audit
F.Ş.Hacıyev., N.A.Qədilmi. İdarəetmə təhlili
UNEC professorları beynəlxalq konfransda (23.10.2017)
Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafında turizmin fəaliyyətinin təhlili və audit qiymətləndirilməsi (10.03.2017)

email: fazilhacıyev@unec.edu.az
В 1974-1976 годах служил в составе советского военного контингента в Германской Демократической Республики.
В 1976-1978 годах работал рабочим в совхозе «Араз» Физулинского района.
В 1978 году поступил на очное отделение Учетно-экономического факультета Азербайджанского института народного хозяйства им, Д. Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет). В 1982 году окончил институт с дипломом отличия по специальности «Бухгалтерский учет, контроль и анализ хозяйственной деятельности». Как специалист с высшим образованием работал в Физулинском районе в совхозе «Араз». В 1983-1985 годах работал на должности директора организационного отдела районного комсомольского комитета.
В 1985-1988 годах без отрыва от производства получил очное образование в аспирантуре университета. В 1988 году досрочно защитил диссертацию в Московском государственном университете имени М.Б. Ломоносова в докторантуре по специальности «Учет, контроль и анализ хозяйственной деятельности» 08.00.12 по специальности «Учет и анализ хозяйственной деятельности» и получил ученую степень кандидата экономических наук.
В 1988 году работал заведующим лабораторией при кафедре «Анализ хозяйственной деятельности», а в 1989 году работал преподавателем и старшим преподавателем этой кафедры. В 1997 году по конкурсу был избран доцентом.
В 2000-2003 годах работал председателем профсоюза на «Учетно-экономическом» факультете университета.
В 2001-2005 годах работал заместителем декана по учебной работе «Учетно-экономического» факультета В 2001 году исполнял обязанности декана этого факультета.
В 2010 году защитил кандидатскую диссертацию на тему «Анализ ресурсов для повышения эффективности использования производственных мощностей в промышленности в условиях рыночной экономики» по специальности 08.00.12 «Учет, статистика».  В 2015 г. Был признан ученого звания доктора экономических наук.
В настоящее время является доктором экономических наук, профессором кафедры «Финансы и аудит» Азербайджанского государственного экономического университета.
С 1988 года преподает на кафедре «Учет и аудит» Азербайджанского государственного экономического университета. Профессор является автором более 160 научно-методических работ (3 монографии, 2 учебников, 4 учебных пособий, 18 методических указаний, 20 учебных программ). Автор тезисов на местных и международных конференциях. За рубежом опубликовано 15 научных статей. Является автором научных статей в материалах более 10 международных конференций. Опубликовано более 25 научных статей по экономической жизни республики. В настоящее время является руководителем пяти докторантов по специальности бухгалтерского учета.
В 2016-2020 годах был членом приемной комиссии докторантуры по специальности «Бухгалтерский учет» в Научно-исследовательском и образовательном центре труда и социальных проблем Министерства труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики.
В 2017-2019 годах, согласно соответствующему приказу Министерства образования, являлся председателем итоговой государственной аттестационной комиссии по выпуску бакалавриата и магистратуры по специальности 060402 «Учет и аудит» в Бакинском университете бизнеса.
В 2015-2019 годах был рецензентом в международном лицензированном журнале «Налоги Азербайджана».
В настоящее время является членом Союза экономистов Азербайджана и рецензентом международного лицензированного журнала «ENECO». Является членом диссертационного совета ФД 1.11, действующего при Научно-исследовательском институте экономических изысканий при Азербайджанском государственном экономическом университете.
В сентябре 2022 года согласно приказу ректора Азербайджанского государственного экономического университета вошел в состав экзаменационной комиссии по приему в докторантуру.
Является председателем научного семинара по специальностям 5303.01, созданного при Диссертационном совете ФД 1.11.
В 2016 году ректор по случаю «Дня солидарности азербайджанцев мира 31 декабря» и «Нового года» за эффективную научно-педагогическую и трудовую деятельность был награжден ректором UNEC А.Мурадовым.
В 2017 году был награжден Почетной грамотой Министерства образования Азербайджанской Республики «За заслуги в развитии образования, за высокие достижения в области обучения и воспитания молодого поколения» и по случаю Международного дня учителя – 5 октября.
В 2020 году приказом Министерства образования Азербайджанской Республики награжден нагрудным знаком «Работник передового образования Азербайджанской Республики».
В настоящее время является профессором кафедры «Финансы и аудит» Азербайджанского государственного экономического университета, доктор экономических наук.
Исследования и публикации
Нашли отражение в материалах международных научно-практических конференций, проведенных в разные годы, и в 30 научных статьях, опубликованных в других журналах.
ПРЕПОДАВАЕМЫЕ ДИСЦИПЛИНЫ И ЯЗЫКИ ПРЕПОДАВАНИЯ
Преподает дисциплины «Аудит», «Внутренний аудит», «Управление затратами» и «Эффективное управление деятельностью» (на азербайджанском языке).
АКАДЕМИЧЕСКИЕ ПРОФИЛИ:
https://scholar.google.com/citations?hl=ru&user=H8r8CmQAAAAJ
Google Scholar Reserch Gate ORCİD Publons
СФЕРЫ ИССЛЕДОВАНИЯ:
Финансы и учет
СПИСОК НАУЧНЫХ РАБОТ (с гиперссылкой)
Ф.Гаджиев Аудит
Ф.Ш. Гаджиев, Н.Ф.Гадимли Управленческий анализ
fazil_6685konfrans1-DSC_6510
DSC_9642fazil-hacıyevDSC_4805
Профессора UNEC на международной конференции (23.10.2017)
Анализ туристической деятельности в социально-экономическом развитии  Азербайджана и аудиторская оценка (10.03.2017)