Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı i.e.n., dos. Hacıyev Hafis Əhməd oğlu24 dekabr 1975-ci ildə Tbilisi şəhərində anadan olmuşdur.
1997-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad İnstitutunun (hazırda Universitet) “Mühasibat uçotu, nəzarət və təsərrüfat fəaliyyətinin təhlili” ixtisasını fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. İnstitutu bitirdikdən sonra “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasında laborant vəzifəsində saxlanılmış və 1998-ci ilin sentyabr ayında böyük laborant vəzifəsinə keçirilmişdir.
2002-ci ilin fevral ayından həmin kafedrada müəllim;
2008-ci ilin iyun ayından isə baş müəllim vəzifəsində çalışır.
15 may 2006-cı il tarixdə “Kəndli-fermer təsərrüfatlarında mühasibat uçotunun və istehsalın səmərəliliyinin təhlilinin təkmilləşdirilməsi” mövzusunda 08.00.12 “Mühasibat uçotu, statistika” ixtisası üzrə namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmiş və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının 20 dekabr 2006-cı il tarixli (protokol № 35-k) qərarı ilə ona iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsi verilmişdir.
2006-cı ilin sentyabr ayından Amerika Birləşmiş Ştatlarının (ABŞ) Daxili Auditorlar İnstitutunun üzvüdür.
2021-ci ilə kimi “Mühasibat uçotu və audit” kafedrasının dosenti vəzifəsində çalışıb.
2021-ci ilin avqust ayında Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekanı təyin olunub.
Seçkilərin nəticələrini nəzərə alaraq 31.03.2023-cü il tarixində UNEC Rektorunun müvafiq əmrilə Maliyyə və mühasibat fakültəsinin dekan vəzifəsinə təyin edilib.
İqtisadiyyatın müxtəlif aktual problemlərinə, o cümlədən mühasibat uçotu, audit və iqtisadi təhlilə həsr edilmiş 33,13 ç.v. həcmində 77 elmi və tədris-metodiki əsəri dərc edilmişdir.

Dean of the Faculty of Finance and Accounting
In 1997, he graduated with honors from   Azerbaijan State Institute of Economics (now the University), majoring in “Accounting, Control and Analysis of Economic Activity.” After graduating from the institute, he worked as a laboratory assistant at the department of Accounting and Auditing and in September 1998 was transferred to the position of senior laboratory assistant.
He has worked as a lecturer of the same department since February 2002;
Since June 2008, he has worked as a senior lecturer.
On May 15, 2006 he defended his dissertation on “Improvement of accounting and analysis of production efficiency in peasant farms” on the specialty 08.00.12 “Accounting, statistics”. By the decision of the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan dated December 20, 2006 (protocol № 35-k) he was awarded the degree of Candidate of Economic Sciences.
He has been a member of the Institute of Internal Auditors of the United States of America since September 2006.
Until 2021, he worked as an associate professor at the Department of “Accounting and Auditing”.
In August 2021, he was appointed Dean of the Faculty of “Finance and Accounting”.
His 77 scientific and educational-methodical works were published dedicated   to various topical issues of the economy, including accounting, auditing and economic analysis in volume of 33,13pp.