infor_isa_fotoi.e.n., dos. Musayev İsa Kərim oğlu
1965-ci ildə Arıxlı orta məktəbini əlaçı attestatı ilə bitirərək S.M.Kirov adına Azərbaycan Dövlət Universitetinə (indiki Bakı Dövlət Universiteti) qəbul edilmiş, 1970-ci ildə D.Bünyadzadə adına Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunun (indiki Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiterti) “İqtisadi kibernetika” kafedrasında assisent vəzifəsinə dəvət edilmişdir.
1983-cü ildə Azərbaycan EA Kibernetika İnstitutunun İxtisaslaşdırılmış Şurasında dissertasiya müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi alimlik dərəcəsi almışdır.
1071-1984-cü illərdə Xalq Təsərüffatı İnstitutunun “İqtisadi informasiyanın maşınla işlənməsi” kafedrasında müəllim; 1984-1994-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitertinin “İqtisadi informatika və AİS” kafedrasında baş müəllim vəzifələrində işləmişdir. 2011-2013-cü illərdə “İnformatika” kafedrasının müdiri vəzifəsində çalışmışdır. UNEC-in “Rəqəmsal iqtisadiyyat və İKT” kafedrasının dosenti olub.

Родился 2 ноября 1947 года в селе Кёсалар Тетри-цкаро Грузинской Республики.
В 1965 году поступил в Азербайджанский государственный университет им.С.М.Кирова, в 1970 году был приглашен на кафедру «Экономическая кибернетика» Азербайджанского института народного хозяйства им.Д.Буниатзаде (ныне Азербайджанский государственный экономический университет) на должность ассистента.
В 1983 году в Специализированном совете Института кибернетики защитив кандидатскую диссертацию, получил ученую степень кандидата экономических наук.
В 1971-1984 годах работал на кафедре «Машинная разработка экономической информации Азербайджанского института народного хозяйства им.Д.Буниатзаде на должности преподавателя.
В 1984-1994 годах работал на кафедре «Экономическая информатика и АИС» Азербайджанского государственного экономического университета на должности старшего преподавателя.