1977-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub.
1995-1999-cu illərdə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində İstehsal və xidmət sahələrinin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi ixtisası üzrə bakalavr təhsilini almışdır.
1999-2001-ci illərdə həmin ixtisasın magistraturasında təhsilini davam etdirmiş və universiteti fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2002-ci ildən AR Milli Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat institutunda Statistika ixtisası üzrə dissertantı olmuşdur.
2007-ci ildə Statistika ixtisası “Bazar iqtisadiyyatı şəraitində Azərbaycan Respublikasının büdcə gəlirlərinin formalaşmasının statistik öyrənilməsi və qiymətləndiriılməsı” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. İqtisad elmləri namizədidir.
2003-cü ilin sentyabr ayından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Statistika» kafedrasında müəllim və baş müəllim vəzifəsində işləyib.
Hazırda UNEC-in “Riyaziyyat və statistika” kafedrasının müdir müavini vəzifəsində çalışır.
Ümumi həcmi 30 çap vərəqi olan 18 ədəd elmi-metodiki işi dərc edilmişdir, o cumlədən 2 dərs vəsaiti: “Maliyyə və bank statistikası” (9 ç.v.) və magistr hazirligi ücün “Statistika” adlı dərs vəsaiti  birgə müəllifliklə (mənə aid olan hissə 10 ç.v.), 9 proqram və 8 elmi məqalə. “Biznes statistikası” adlı dərs vəsaitinin tərcüməsində iştirak etmiş və 3 proqram tərcümə etmişdir.

statistika_teymurova_vusala
В 1995-1999  годах училась на ступени бакалавра Азербайджанского архитектурно-строительного института по специальности Экономика и управление сферами производства и услуг.
В 1999-2001 годах продолжила учебу по той же специальности на ступени магистратуры и окончила университет с дипломом отличия.
В 2002 году была диссертанткой по специальности Статистика Института экономики Национальной академии наук АР.
В 2007 году защитила диссертацию на тему «Статистическое изучение и оценка формирования бюджетных доходов Азербайджанской Республики в условиях рыночной экономики». Кандидат экономических наук.
С сентября 2003 года работала на должности преподавателя и старшего преподавателя кафедры «Статистика» Азербайджанского государственного экономического университета.
Опубликованы 18 научно-методических работ в общем объеме 30 печатных листов, в том числе 2 учебных пособия «Финансы и банковская статистика» (9 п.л.) и для подготовки магистров учебное пособие в соавторстве «Статистика» (10 п.л.), 9 программ и 8 научных статей. Участвовала в переводе учебного пособия «Статистика бизнеса» и 3 программ.