1977-ci ildə Bakı şəhərində anadan olub.
1995-1999-cu illərdə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində İstehsal və xidmət sahələrinin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi ixtisası üzrə bakalavr təhsilini almışdır.
1999-2001-ci illərdə həmin ixtisasın magistraturasında təhsilini davam etdirmiş və universiteti fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2002-ci ildən AR Milli Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat institutunda Statistika ixtisası üzrə dissertantı olmuşdur.
2007-ci ildə Statistika ixtisası “Bazar iqtisadiyyatı şəraitində Azərbaycan Respublikasının büdcə gəlirlərinin formalaşmasının statistik öyrənilməsi və qiymətləndiriılməsı” mövzusunda namizədlik dissertasiyasını müdafiə etmişdir. İqtisad elmləri namizədidir.
2003-cü ilin sentyabr ayından Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «Statistika» kafedrasında müəllim və baş müəllim vəzifəsində işləyib.
Hazırda UNEC-in “Riyaziyyat və statistika” kafedrasının müdir müavini vəzifəsində çalışır.
Ümumi həcmi 30 çap vərəqi olan 18 ədəd elmi-metodiki işi dərc edilmişdir, o cumlədən 2 dərs vəsaiti: “Maliyyə və bank statistikası” (9 ç.v.) və magistr hazirligi ücün “Statistika” adlı dərs vəsaiti  birgə müəllifliklə (mənə aid olan hissə 10 ç.v.), 9 proqram və 8 elmi məqalə. “Biznes statistikası” adlı dərs vəsaitinin tərcüməsində iştirak etmiş və 3 proqram tərcümə etmişdir.

statistika_teymurova_vusala
In 1995-1999, she received a bachelor’s degree at   Azerbaijan University of Architecture and Construction in Economics and Management of Manufacturing and Service sectors.
In 1999-2001   he continued his education at the masters of the same qualification and graduated with honors from the university.
In 2002 he was a candidate for a degree in Statistics at the Institute of Economics of ANAS.
In 2007 he defended his thesis on “Statistical Study and Evaluation of Formation of Budget Revenues of the Republic of Azerbaijan in Market Economy”. He is a candidate of economic sciences.
Since September 2003 he has worked as a teacher and senior teacher at the Department of Statistics at Azerbaijan State University of Economics.
At present he works as Deputy Director of the Department of Statistics and Econometrics of   UNEC.
18 scientific – methodical works with 30 pages, including two textbooks: “Finance and Banking Statistics” (9 p.p.) and “Statistics” for the Master’s Program, (in co-authorship) (10pp) , 9 programs and 8 scientific articles were published.  She took part in translation of the course “Business Statistics” and translated 3 programs.