i.e.n. b/m. Məmmədova Nigar Oktay qızı
1982-1992-ci illərdə orta məktəbdə təhsil almışdır. 1992-ci ildə Azərbaycan Texnologiya İnstitutunun Bakı filialına qəbul olunmuş, 1997-ci ildə Bakı Əmtəəşünaslıq Kommersiya İnstitutunu bitirmişdir.
2007-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində  namizədlik dissertasiya işini müdafiə edərək iqtisad elmləri namizədi elmi dərəcəsinə layiq görülüb.
1999-cu ildən Bakı Dövlət Əmtəəşünaslıq Kommersiya İnstitutunda əvvəlcə baş laborant, sonra Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində müəllim  vəzifələrində çalışmışdır.

к.э.н., преп. Мамедова Нигяр Октай гызы
В 1992 году поступила в Бакинский филиал Азербайджанского технологического института, в  1997 году окончила Бакинский товароведно-коммерческий институт.
В 2007 году в  Азербайджанском государственном экономическом университете защитив кандидатскую диссертацию, получила ученую степень кандидата экономических наук.
С 1999 года работала старшим лаборантом в Бакинском государственном товароведно-коммерческом институте, затем преподавателем в  Азербайджанском государственном экономическом университете.