i.f.d. Xəlilov Tural Tapdıq oğlu
• Bakalavr: Rusiya Hökuməti nəzdində Maliyyə Universitetinin “Maliyyə və kredit” fakültəsi (2004-2009). Diplom işi: Xarici investisiyaların inkişaf etməkdə olan ölkələrin iqtisadiyyatında rolu. Elmi rəhbər: i.e.d., prof. Şarkova А.V.
• Aspirantura: V. Plexanov adına Rusiya Dövlət İqtisad Universitetinin “Dünya iqtisadiyyatı” kafedrası.(2009-2012). Dissertasiya işi: Azərbaycan iqtisadiyyatının müasir mərhələdəki xüsusiyyətləri. Elmi rəhbər: i.e.d., prof. Xasbulatov R.İ. Rusiya Federasiyasının iqtisad elmləri namizədi. 2014-ci ilin fevral, AAK №5 əmri ilə doktorluq diplomu nostrifikasiyası olunub.
• Əmək fəaliyyəti: 2013-ci ildən 2017-ci ilə kimi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Beynəlxalq iqtisadi münasibətlər” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.2017-ci ildən UNEC-in “İqtisadiyyat” (rus dilində) kafedrasının müəllimidir.

д.ф.э. Халилов Турал Тапдыг оглы
Бакалавр: факультет «Финансы и кредит» Финансового университета при правительстве Российской Федерации (2004-2009).  Дипломная работа: Роль внешних инвестиций в экономике развивающихся стран. Научный руководитель: д.э.н., проф Шаркова А.В.
Аспирантура: кафедра «Мировая экономика» Российского государственного экономического университета имени В.Плеханова (2009-2012). Диссертационная работа: Особенности экономики Азербайджана на современном этапе. Научный руководитель: д.э.н., проф. Хасбулатов Р.И. Кандидат экономических наук Российской Федерации. Нострификация диплома доктора наук в феврале 2014 года по приказу № 5 ВАК.
Трудовая деятельность: с 2013 года работает на кафедре «Международные экономические отношения» Азербайджанского государственного экономического университета. С 2017 года  является  преподавателем  кафедры “Экономика” (рус) UNEC. Автор свыше 15 научных работ.