24 fevral 1978-ci ildə Bakı şəhərində anadan olmuşdur.
1994-cü ildə orta məktəbi bitirmişdir. Həmin il sentyabrnın 14-də Ümumilli liderimiz Heydər Əliyevin ali məktəblərə qəbul olmuş tələbələrlə keçirdiyi görüşdə çıxış etmişdir.
1999-cu ildə Azərbaycan Kooperasiya İnstitutunun bakalavr pilləsini Maliyyə kredit ixtisası üzrə bitirmişdir.
2001-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Magistratura fakültəsinin Maliyyə və kredit ixtisasına daxil olmuş;
2003-cü ildə həmin ixtisası fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
2001-2003-cü illərdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat institutunda laborant, iqtisadçı və ümumi şöbənin rəisi vəzifələrində işləmişdir.
2003-cü ildən İqtisad Universitetinin “Maliyyə” və “Bank işi” kafedralararası tədris-təcrübə laboratoriyasında laborant işləmişdir.
2005-ci ildən “Vergi və vergiqoyma” kafedrasında saat hesabı müəllim işləmişdir.
2003-2008-ci illərdə İqtisad Universitetinin dissertantı olmuşdur.
2011-ci ildən baş müəllim vəzifəsində çalışıb.
Hazırda UNEC-in “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının dosentidir.
24 noyabr 2012-ci ildə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Naxçıvan Bölməsinin nəzdində yaradılmış FD.01.211 dissertasiya şurasında “Optimal büdcə vergi siyasətinin formalaşması problemləri” mövzusunda yazdığı dissertasiya işini müdafiə etmiş, 04.06.2013-cü ildə AR Prezidenti yanında Ali attestasiya komissiyası tərəfindən iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru adına layiq görülmüşdür.
27.11.2011-ci ildə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi Kollegiyasının T-393 № li qərarı ilə Fəxri Fərmanla təltif edilmişdir.

He was born on February 24, 1978, in the city of Baku.
He left school in 1994. On September 14 of the same year, our national leader Heydar Aliyev made a speech at the meeting with students admitted to universities.
In 1999, he graduated from the Azerbaijan Cooperation Institute with a bachelor’s degree in Finance and Credit.
In 2001 he entered the masters of Azerbaijan State University of Economics, majoring in Finance and Credit;
He graduated with honors in 2003.
In 2001-2003 he worked as a laboratory assistant, economist and head of the general department at the Institute of Economics of  Azerbaijan National Academy of Sciences.
Since 2003, he has worked as a laboratory assistant at the interdepartmental training and practice laboratory “Finance” and “Banking” of the University of Economics.
Since 2005 he has given hourly lessons at the “Taxes and Taxation” department.
In 2003-2008 he was a student for a degree at the University of Economics.
He has worked as a headteacher since 2011.
He is currently an associate professor at the department of Finance and Financial Institutions, UNEC.
On November 24, 2012, he defended his thesis on “Problems of formation of optimal budget tax policy” at the dissertation council FD.01.211 established under the Nakhchivan Branch of the Azerbaijan National Academy of Sciences and received the title of PhD in Economics.
On November 27, 2011, he was awarded the Order of Honor by the decision of the Board of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan T-393.