“Kiçik və orta sahibkarlıq strukturlarında vergi mexanizminin tətbiqi xüsusiyyətləri”
Noyabrın 10-da UNEC-də “Kiçik və orta sahibkarlıq strukturlarında vergi mexanizminin tətbiqi xüsusiyyətləri” mövzusunda elmi seminar keçirilib.
“Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının təşkilatçılığı ilə keçirilən seminarda kafedra müdiri, iqtisad elmləri doktoru, professor Əvəz Ələkbərov mövzunun əhəmiyyətindən bəhs edərək, tədbirin “Milli iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə strateji yol xəritələrində nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrası ilə bağlı Təhsil Nazirliyinin Strateji Planı (2017-2020-ci illər üçün)” çərçivəsində həyata keçirildiyini bildirdi.
Seminarda kafedranın dosenti Zöhrab Paşayevin məruzəsi dinlənilib. Maliyyə, istehsalat, satış və müxtəlif xidmət sektorunda fəaliyyət göstərən sahibkarların da iştirak etdiyi seminarda ölkədə maliyyə dayanıqlılığının təmin olunmasında kiçik və orta sahibkarlığın rolu, vergi mexanizmlərinin tətbiqi mövzularında fikir mübadiləsi aparılıb və strateji yol xəritəsinin əsas hədəfləri təhlil edilib.

«Особенности применения налогового механизма в структурах малого и среднего предпринимательства»
10 ноября в UNEC состоялся научный семинар на тему «Особенности применения налогового механизма в структурах малого и среднего предпринимательства».
На семинаре, состоявшемся при организационной поддержке кафедры «Финансы и финансовые институты», выступил заведующий кафедрой, профессор Авез Алекберов, который говоря о значении темы, отметил, что мероприятие проводится в рамках «Стратегического плана Министерства образования в связи с исполнением мероприятий, предусмотренных в стратегической дорожной карте относительно основных секторов национальной экономики (для 2017-2020 годов)».
На семинаре был заслушан доклад доцента кафедры Зохраба Пашаева. В семинаре с участием предпринимателей, действующих в финансовой, производственной и сбытовой сферах, состоялся обмен мнениями по вопросам роли малого и среднего предпринимательства в обеспечении финансовой устойчивости в стране, применения налогового механизма,  был дан анализ основных целей стратегической дорожной карты.