“İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin saytı yaradılıb
Fevralın 9-da Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin itefy-ib.org rəsmi saytının təqdimatı keçirilib.
Təqdimatda yeni saytın texniki imkanları barədə məlumat verilib. İctimai Birliyə elektron qaydada üzv olmaq, layihələrin sayt vasitəsi ilə qəbulu, məqalələrin yazılması qaydaları iştirakçılara izah olunub.
Təqdimatdan sonra ictimai birliyin iclası keçirilib, cari məsələlər dinlənib və müzakirə edilib.
Qeyd: “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyi 10 sentyabr 2015-ci il tarixində təsis olunub və 28 dekabr 2015-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi tərəfindən rəsmi olaraq dövlət qeydiyyatına alınıb.

Создан сайт Общественного объединения «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов»
9 февраля состоялась презентация официального сайта itefy-ib.org  Общественного объединения «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
На презентации дана информация о технических возможностях нового сайта. Участникам разъяснены правила членства Общественного объединения в электронной форме, принятие проектов посредством сайтов, написания статей.
В конце презентации было проведено заседание общественного объединения, выслушаны и обсуждены текущие вопросы.
Примечание: Общественное объединение «Поддержка научной деятельности студентов-экономистов» было учреждено 10 сентября 2015 года и 28 декабря 2015 года Министерством юстиции Азербайджанской Республики прошло государственную регистрацию.